Яка основна причина корупції в УкраїніКорупція – це маркер України в очах іноземних партнерів та інвесторів. Високий рівень корупції якраз і є основним бар’єром для повноцінного проведення реальних економічних реформ в Україні.

На думку українського економіста Олександра Гончарова, хабарництво набуло в Україні просто гігантських масштабів. Це вже давно для наших зарубіжних партнерів і інвесторів стало макроекономічною характеристикою української економіки. Значить, вистачить за нашими корупціонерами бігати з пряниками, їм потрібен жорсткий батіг.

«При цьому наш правлячий клас, нарешті, повинен зрозуміти, що так далі жити в корумпованій країні неможливо, бо далі – крах. І він настане, якщо зберігати все так, як є. Тому до влади вже зараз треба приводити еліту, яка не тільки не буде ставити перед собою за мету незаконне збагачення, а й законне збагачення для неї не буде метою», – підсумовує Гончаров.

Зазначимо, що в країнах зі стійкими традиціями партійного будівництва, на чолі правлячих партій стоять високоморальні політики, які забезпечують належну якість державного менеджменту. В Україні, де домінують політичні проекти, підтримувані олігархами, на вершину політичного олімпу потрапляють люди з посередніми знаннями та з відсутністю відповідного досвіду.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали