Який приріст доходів отримали місцеві бюджети за 9 місяців 2021 рокуПоглиблення процесів децентралізації підвищили вагомість місцевих бюджетів у фінансуванні потреб соціально-економічного розвитку регіонів та територіальних громад базового рівня. Ще більше проблема забезпечення зростання доходів до місцевих бюджетів актуалізувалася у зв’язку з подорожчанням енергоносіїв напередодні опалювального сезону.

На своїй сторінці у Facebook Голова ради НБУ, академік НАН України Богдан Данилишин зазначає, що за січень-вересень 2021 року без урахування міжбюджетних трансфертів до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 247,9 млрд. гривень, що на 20,1% або 41,4 млрд. гривень більше, ніж за відповідний період минулого року. Найбільший приріст доходів місцевих бюджетів був забезпечений збільшенням надходжень з податку на доходи фізичних осіб (+19,5% або +24,6 млрд. гривень) та єдиного податку (+21,1% або +5,6 млрд. гривень).

Збільшилися надходження з плати за землю та податку на нерухоме майно, які зросли на 14,9% та 38,3% до аналогічного періоду минулого року відповідно. Разом із залишком коштів на рахунках місцевих бюджетів в держбанках, який наразі становить понад 14 млрд. гривень, збільшення податкових надходжень дозволяє місцевим бюджетам акумулювати достатній ресурс для реалізації інвестиційних проектів регіонального рівня та підтримки домогосподарств, у тому числі шляхом забезпечення незмінності тарифів на теплопостачання та гарячу воду в поточному опалювальному сезоні.

Зазначимо, що одним з основних завдань органів місцевого самоврядування в умовах поглиблення децентралізації є розширення податкової бази наповнення місцевих бюджетів, а також підвищення ефективності операцій з капіталом.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали