Скільки насіння соняшнику планує переробляти Kernel в 2026 роціУкраїна залишається одним з найбільших експортерів сільськогосподарської сировини та продуктів її первинної переробки. Водночас найпотужніші агрохолдинги й надалі прагнуть збільшувати сировинний експорт.

Український агрохолдинг Kernel має намір до 2026 року збільшити експорт зернових і обсяги переробки насіння соняшнику, а також розширити земельний банк.

Згідно з планами, до 2026 року Kernel збільшить обсяги переробки насіння соняшнику до 6 млн тонн на рік. Для порівняння, в 2021 фінансовому році (липень 2020 – червень 2021) переробка культури потужностями агрохолдингу склала 3,2 млн тонн.

До цього часу компанія також хоче збільшити експорт зернових культур до 15 млн тонн. В 2021 фінансовому році показник експорту зерна Kernel склав 8 млн тонн.

«Новий план дій на наступні п’ять років включає амбітні цілі щодо досягнення обсягів щорічної переробки насіння соняшнику на рівні 6 млн тонн і 15 млн тонн зерна на експорт з України», – заявив засновник і глава Ради директорів компанії Kernel Андрій Веревський.

Тобто запуск ринку земель сільськогосподарського призначення лише зміцнить позиції найпотужніших агропромислових об’єднань в частині нарощення експорту сільськогосподарської сировини та продуктів її первинної переробки.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали