ФРС розпочне політику дорогого долара вже у листопадіФедеральна резервна система США може почати скорочення стимулів вже у середині листопаду і закінчити його у липні наступного року, пише CNBC з посиланням на протокол зустрічі Федрезерву.

Згідно з протоколом засідання, посадовці Федрезерву вважають, що майже досягли своїх економічних цілей та готові почати скорочення програми стимулів.

Ймовірно, цей процес відбуватиметься поступово. Він почнеться з скорочення щомісячної купівлі держоблігацій на $10 млрд й іпотечних цінних паперів на $5 млрд. Наразі ФРС щомісяця купує держоблігації на приблизно $80 млрд і ІЦП на $40 млрд.

Учасники засідання загалом погодилися, що якщо економіка продовжуватиме відновлюватися, скорочення може початися у середині листопада або грудня 2021 і закінчитися у липні 2022. Також вони одноголосно погодилися тримати ставку кредитування у діапазоні від 0 до 0.25%.

Наступне засідання ФРС відбудеться 2−3 листопада.

Учасники зустрічі знизили прогноз росту ВВП на цей рік, але вважають, що рівень зайнятості буде вищий ніж очікувалося раніше.

Деякі посадовці також виразили побоювання, що інфляція може тривати довше, ніж вони очікували. Однак більшість учасників переконана, що інфляція спричинена тимчасовими факторами і має скоро сповільнитися.

За останніми даними, річна інфляція США становить 5,4%. Це найшвидший рівень росту цін за кілька десятиліть.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали