В Україні очікують галопуючу інфляціюМайже дві третини (близько 66%) респондентів вважають, що у найближчі 12 місяців інфляція не повернеться до цільового показника Нацбанку в 5%. Це випливає з традиційного опитування бізнесу самим регулятором «Ділові очікування підприємств України «у 3 кварталі.

Опитування показало помітне погіршення очікувань бізнесу у порівнянні з попереднім заміром. Майже третина опитаних не очікують, що інфляція буде нижче 10%.

У Нацбанку неодноразово заявляли, що очікують поступового повернення показника інфляції до цільового рівня в 5% впродовж 2022 року. Зокрема, такий прогноз був зафіксований в коментарі НБУ щодо інфляції в серпні.

У коментарі щодо рекордної вересневої інфляції в 11%, прогноз на 2022 р вже не озвучувався. Було лише анонсовано на 21 жовтня оприлюднення оновленого макро-прогнозу Нацбанку.

Нагадаємо: з 2015 р НБУ проводить політику таргетування інфляції. Це означає, що регулятор відповідає саме за цей показник. Нацбанк зумів вийти на цільове значення лише одного разу — в 2019 році, коли інфляція склала задекларовані 5%.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали