Які зміни чекають ринок пальногоУкраїнський ринок пального вже тривалий період не відзначається необхідним рівнем прозорості, що призводить до незавжди обґрунтованого зростання цін на нафтопродукти. Додає напруженості те, що левова частка світлих нафтопродуктів є імпортованою.

Глава парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що силові органи мають усі можливості для ефективної боротьби з тіньовим ринком нафтопродуктів. Про це йшлося на засіданні комітету 20 жовтня 2021 року, в якому взяли участь члени комітету, представники Міністерства фінансів, Державної податкової служби, Нацполіціі, СБУ, представники роздрібних операторів.

Глава комітету акцентував увагу на двох напрямках роботи – ліквідації міні-НПЗ і моніторингу податкового навантаження при роздрібній реалізації.

«На ваше прохання ми створили найбільш просунуту систему моніторингу – реєстр акцизних накладних та ПДВ-накладних. Скажіть, яких вам ще реформ бракує?» – звернувся Гетманцев до активу ДПС, який брав участь у засіданні в розширеному складі на чолі з в.о. глави Євгеном Олійником.

Зазначимо, що 5 з 6 вітчизняних нафтопереробних заводів повноцінно не функціонують, що створює дефіцит нафтопродуктів, який покривається за рахунок імпорту. Імпорт пального вже давно став надприбутковим бізнесом для окремих підприємницьких структур, що дуже часто призводить до необґрунтованого зростання цін, яке негативним чином впливає на ділову активність.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали