Який в Україні дефіцит природного газуОднією з основних проблем економічної безпеки України є достатній обсяг природного газу в опалювальний сезон. Недалекоглядна політика Уряду не забезпечила необхідних запасів природного газу у сховищах, що закладає численні ризики як для господарського комплексу, так і для сектору домогосподарств.

У листі компанії «Оператор газотранспортної системи України» на адресу прем’єр-міністра та міністра енергетики говориться, що без необхідних обсягів імпорту дефіцит газу в Україні цього опалювального сезону може перевищити 1 млрд м³.

«Очікуваний дефіцит газу в опалювальному сезоні 2021–2022 років під час пікового похолодання у січні 2022 року – 128 млн м³, у лютому – 240 млн м³. Прогнозний дефіцит у березні – 1,1 млрд м³. Така ситуація може призвести до обмеження обсягів газу замовникам послуг і негативно вплинути на транзитні зобов’язання», – наголошується в документі.

Зазначимо, що Нафтогаз України постійно підвищував ціну на блакитне паливо, що поступало на підприємства та оселі громадян. Водночас додаткові доходи найпотужнішої державної компанії не інвестувалися в нарощення власного газовидобутку, що зберегло значну залежність національної економіки від імпорту даного виду вуглеводнів.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали