Швейцарію покидають іноземні банкиКількість іноземних банків, що працюють в Швейцарії, скорочується через триваючого тиску на країну в плані необхідності скасування банківської таємниці, а також посилити регулювання, повідомляє агентство Bloomberg.

Така ситуація може спровокувати хвилю угод по злиттю і поглинанню у фінсекторі країни в наступні 12-18 місяців, вважають експерти, пише finance.rambler.

За період з початку 2012 року по травень 2013 число зарубіжних банків у Швейцарії скоротилося до 129 з 145, свідчать дані швейцарської Асоціації іноземних банків.

Об'єм активів в управлінні зарубіжних банків скоротився в 2008-2012 рр.. на 25%, до 870,700 млрд швейцарських франків ($ 921 млрд), оскільки клієнти поступово виводять кошти з них.

За даними Boston Consulting Group, Швейцарія і раніше залишається найбільшим офшорним центром, де зосереджений капітал на суму близько $ 2,2 трлн, або 26% всього ринку. Однак подальший відтік капіталу може ще більше погіршити статус країни, як "податкової гавані".

"Можна чекати якоїсь реорганізації бізнесу приватними банками, - відзначає директор консалтингової компанії McKinsey & Co. Фелікс Венгер. - Деякі іноземні фінкомпанії можуть порахувати відхід з Швейцарії найкращим виходом".

Цього року британський банк Lloyds Banking Group Plc продав свій міжнародний бізнес у сфері private banking швейцарської Union Bancaire Privee, яка рік тому придбала аналогічний бізнес іспанського Banco Santander в Женеві.

У 2009 році свої підрозділи в Швейцарії продали Commerzbank AG і ING Groep NV.

Ряд фінкомпаній поки тільки збирається реорганізувати свій швейцарський бізнес.

HSBC Holdings Plc, найбільший в Швейцарії іноземний банк за обсягом активів в управлінні, розглядає можливість продажу частини свого підрозділу в цій країні, не плануючи, однак, повністю виходити з цього бізнесу.

Італійський страховик Assicurazioni Generali SpA намагається продати належний йому швейцарський банк BSI Group, що має 140-річну історію.

Інші банки також, можливо, переглядають свій бізнес в Швейцарії, відзначає аналітик Mediobanca SpA у Лондоні Крістофер Уїллер.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали