Уряд обрав найгірший варіант для УкраїниБільше 10 % доходів українського бюджету сьогодні йде тільки на відсотки по боргах. Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає, що для погашення бюджетного дефіциту уряд обрав найгірший варіант поведінки - залізти в борг.

На погашення відсотків за боргами Україна віддає 10,4 % доходів загального фонду бюджету. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив доктор економічних наук, народний депутат Віктор Пинзеник.

За словами економіста, для погашення бюджетного дефіциту уряд обрав найгірший варіант поведінки - залізти в борг." А далі що? А чи замислюється уряд над тим, що при таких масштабах дефіциту і боргу завтра хтось може не позичити? Тим більше, ми вже постійно чуємо про факти, що Мінфіну не вдається зайняти грошей: провалюються аукціони з розміщення ОВДП", - зазначив депутат.

"Ми ліземо в борг. Що це означає? Що для того, щоб дати людині гривню, у нього "крадуть" 1 грн 20 коп. Українці цього не бачать, оскільки" красти будуть "завтра. При цьому обсяг "крадіжки" наростає. Тому що борг заміщається новим боргом ", - підкреслив він

"На сьогоднішній день більше 10,4 % (кожна десята гривня) всіх доходів загального фонду йдуть на вітер - на сплату відсотків. У 2008 році оплата відсотків обходилася в 2%. Оскільки борг зростає цифрами , які й не снилися ... Якщо на початок 2008 року було 88,700 млрд грн боргу, то сьогодні вже понад 553 млрд " , - заявив Віктор Пинзеник.

За його словами , нинішня динаміка, обсяги і вартість обслуговування боргу б'ють по країні дуже боляче, роблячи ситуацію дуже невпевненою для інвестора.

"У всіх цих явищ одна ключова причина - дефіцит. Його існування не просто створює проблеми з фінансуванням державних витрат, воно не дає можливості нормально планувати інвестиції, поточну діяльність окремих компаній і домогосподарств. Бюджетний дефіцит не дає можливості спокою - нормальної щоденної роботи економіки" , - додав Пинзеник.

maanimo


Друкувати
Найбільш популярні матеріали