Долар відпустятьВлада не в змозі безкінечно утримувати курс долара через вичерпання необхідних для цього офіційних валютних резервів Національного банку України. Разом з тим, як вважає відомий економіст Віктор Пинзеник, чим пізніше курс долара відпустять, тим більшими будуть ризики і серйознішими – проблеми.

З середини 2011 року Україна витратила 16 мільярдів доларів із золотовалютних резервів на утримання валютного курсу. Про це екс-глава Мінфіну, народний депутат Віктор Пинзеник заявив в ефірі телеканалу «Інтер», пише Биржевой лидер.

За його словами, зараз Україна «стала заручником ситуації, коли тримати курс долара можливо лише за рахунок нових позик».

«Сьогодні нічого екстраординарного не відбувається. Хочу наголосити – «недобрі речі» відбуваються вже четвертий рік підряд, які потребують адекватних професійних дій. Не таких, як введення податку на валюту чи податку на експорт. Професійне рішення має бути таке – на ситуацію має реагувати курс, він не може стояти», – сказав Пинзеник.

«Це абсурд – чотири роки курс тримають на 7,99 грн./дол. Не є геройством утримувати курс. В середині 2011 року Україна мала золотовалютні резерви на рівні 38,4 мільярди доларів, на сьогодні – 22. Де ділись 16 мільярдів? На утримання курсу. З початку року на це втратили 3 мільярди доларів. Це – недопустима розкіш для України, яка не має права витрачати резерви, тим більше що вони сьогодні дуже низькі по відношенню до короткотермінових боргів», – заявив екс-глава Мінфіну.

«Абсолютно очевидно – чим пізніше курс долара «відпустять», тим більше наражаються на ризики і серйозні проблеми. Це не означає, що курс має рухатися лише в один бік. Він має реагувати на ринкову ситуацію», – пояснив економіст.

При цьому він зауважив, маючи на увазі події на валютному ринку у 2008 році, що треба відрізняти «спекулятивні речі, які не мають об’єктивних причин, а за ними стоять не професійні, а якісь інші дії, що призводять до таких спекуляцій».

«Ні Америка, ні Європа не бояться, коли курс змінюється, а в Україні чомусь бояться зробити абсолютно очевидний, фундаментальний крок (відпустити курс долара). Але Україні не уникнути цього кроку», – підсумував Віктор Пинзеник.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали