Вкладники банків-банкрутів отримуватимуть компенсацію не менше 200 тисяч гривеньВ Україні Фонд гарантування вкладів в разі банкрутства банку компенсуватиме кожному його вкладнику не менше 200 тисяч гривень. Верховна Рада України ухвалила закон, за яким обумовлена сума відшкодувань за депозитами вкладникам. Відповідні поправки до Закону України щодо вдосконалення діяльності Фонду та встановлення мінімальної суми ліміту компенсації внеску було прийнято у вівторок.

«Фонд відшкодовує кошти у розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день ухвалення рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних і початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше за суму граничного розміру відшкодування коштів по вкладах, встановленого на дату ухвалення такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів по вкладах не може бути меншою 200 тисяч гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми», – йдеться в повідомленні прес-служби Верховної Ради.

Разом з тим, планується надавати адміністративній раді Фонду можливості змінювати розмір гарантованої суми відшкодування вкладникам за депозитами, але тільки в сторону збільшення [1].

Відповідно до Закону, за порушення банком вимог законодавства про гарантування вкладів фізичних осіб Фонд може застосовувати до нього адміністративно-господарські санкції у вигляді розпорядження про усунення порушення. Невиконання або несвоєчасне виконання банком рішень і / або нормативно-правових актів Фонду або розпоряджень про усунення порушень загрожує порушникові штрафом у розмірі від 0,04 до 0,1% розміру зареєстрованого статутного капіталу банку.

Фонд з наступного дня після здійснення інвестором відповідно до умов договору заходів із приведення неплатоспроможного банку у відповідність до вимог банківського законодавства України повідомляє Нацбанк про необхідність проведення інспекційної перевірки банку. Уповноважена особа Фонду надає НБУ необхідну інформацію і документи для проведення інспекційної перевірки та підготовки обґрунтованих висновків [2].

І ще одна приємна новина для вкладників. Якщо раніше повернення вкладів здійснювалося протягом 90 днів після оголошення про ліквідацію банку, то після набуття чинності законом «Про систему гарантування вкладів фізосіб» цей термін скоротився до 7 днів. Новий механізм виплати вкладів через кілька десятків банків – учасників Національної системи масових електронних платежів, а не через один-два банки-агенти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, має запрацювати з початку 2013 року [3].

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб створений у лютому 1999 року і є державною спеціалізованою установою, яка виконує функції державного управління у сфері гарантування вкладів фізичних осіб. Учасниками фонду, станом на серпень 2012 року, є 168 банків.

[1] http://www.ukrinform.ua/ukr/news/fond_garantuvannya_vkladiv_fizichnih_osib_bude_vidshkodovuvati_ne_menshe_200_tis_grn___zakon_1759946
[2] http://jurliga.ligazakon.ua/news/2012/10/3/73853.htm
[3] http://real-economy.com.ua/news/27667.html

Друкувати
Найбільш популярні матеріали