Для України опублікували оптимістичний прогноз на 2014 рікКурс долара на рівні 8,5-9 грн вже наступного року і вихід економіки з рецесії - такий прогноз опублікували аналітики міжнародного рейтингового агенства Fitch Ratings, пише Сегодня.

Цей рік, за їх розрахунками, Україна закінчить з нульовим зростанням ВВП, а вже з наступного економіка покаже зростання на рівні 2,2 %. За результатами цього року аналітики очікують зростання цін на 1,5%, а наступного року інфляція " розженеться " до 5%.

При цьому шансів на те, що Україна отримає кредит від МВФ, експерти Україні не віщують. "Але потрібно пам'ятати: відсутність кредиту від МВФ ще не означає , що ми не можемо отримати кредити взагалі - наприклад, від Росії або ЄС" , - заспокоює аналітик МЦПД Олександр Жолудь.

Українські експерти вважають, що в цілому прогноз агентства досить оптимістичний. " Головне - це прискорення зростання економіки. Якщо воно відбудеться , то слід очікувати і збільшення рівня доходів" , - говорить нам фінансовий аналітик Ерік Найман.

" Починається відновлення в Єврозоні , зростає економіка США . Значить , буде прискорюватися глобальне зростання і попит на продукцію українського експорту , а це прискорює ріст економіки" , - сказав нам експерт.

На його думку , зарплати залишаться на нинішньому рівні до весни-літа наступного року - не будуть ні рости , ні падати . Зате з літа вони , за його прогнозами , зростуть на 7-8%. Правда, за прогнозами Fitch , разом із зарплатами зросте і курс долара - до 8,5 грн, і прискориться інфляція. Але українцям не варто переживати , що від цього їх доходи постраждають.

"Дійсно , зниження курсу гривні очікується , але потрібно розуміти , що це всього 10% , тобто ми особливо його не відчуємо . Інфляція в 5 % також не критична для України - ми вважаємо , що вона протримається на такому рівні в найближчі кілька років " , - вважає Жолудь. Експерти впевнені , що різких коливань на валютному ринку найближчим часом чекати не варто.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали