З яким курсом долара зустрінемо Новий рікПрогнози авторитетних експертів щодо курсу долара відносно гривні є діаметрально протилежними.

Як зазначає «Сегодня», стабільність долара до гривні з цього тижня порушилася: за три дні бакс подорожчав на міжбанку приблизно на п’ятак, що позначилося на ринку готівки – середній курс покупки виріс з 8,17 до 8,20, продажу – з 8,20 до 8,22 грн / дол.

Експерти, опитані виданням, дружно називають три причини: зріс попит на валюту на міжбанку через те, що «Нафтогаз» купує долари, щоб розрахуватися за взятий у борг ще в серпні російський газ (потрібно більше $800 млн), у листопаді ми повинні повернути МВФ $1,33 млрд, нарешті, міжнародні рейтингові агентства трохи знизили суверенний рейтинг України (тобто справи в економіці погіршилися), тому й гривня подешевшала.

А ось прогнози фахівців діаметрально розходяться. Так, старший аналітик МЦПД Олександр Жолудь не виключає, що НБУ знизить днями офіційний курс гривні до 8,05 (у НБУ цю інформацію не підтверджують) і до кінця року він буде 8,30 грн / дол. Керівник ІАЦ Forex Club в Україні Микола Івченко впевнений, що до січня курс зросте із зазначених причин навіть до 8,5, і це на користь економіці України, позаяк зробить наші товари конкурентоздатними. А президент Украналітцентру Олександр Охріменко наполягає на стабільності курсу: на його думку, коли листопадові виплати закінчаться, в грудні долар знову подешевшає до 8,15-8,18 грн.


Друкувати
333
Група: Гості 9 ноября 2013 10:20
1


Влада Януковича обікрала 15 тис. вкладників “Західінкомбанка” на 340 млн. гр. Це найбільша банківська афера під прикриттям “Гаранта” та НБУ. Українцям такий “Президент” не потрібен.
Найбільш популярні матеріали