Експерт: «Південний потік» – прямий шлях України в ЄвропуБудівництво Росією газопроводу «Південний потік» підштовхне Україну на Захід, заявив український економіст, голова Інституту трансформації суспільства, лідер Української Національної Консервативної партії Олег Соскін.

«Україна вже котрий рік переплачує за газ. Лише в цьому році сума становила понад 8 мільярдів доларів. Зрозуміло, це безумство – погоджуватися платити близько 500 доларів за кубометр газу, в той час як Росія на ці гроші реалізує проект, що підриває наш транзитний потенціал», – сказав український експерт.

Так він прокоментував слова відомого російського економіста Михайла Делягіна інформагентству Regnum про те, що «Південний потік» не вигідний Росії ні з фінансової, ні з політичної точки зору і набагато вигідніше було б модернізувати українську ГТС шляхом створення тристороннього консорціуму в складі Росія – Україна – ЄС.

Соскін переконаний, що найближчим часом знову загостриться газовий конфлікт Росії та України. За словами експерта, для «Газпрому» Україна – клондайк.

«Ми платимо за газ величезні гроші і не отримуємо ніяких знижок, як інші європейські країни. І хоч би які сумнівні проекти реалізовувала Росія, «Південний потік» не замінить наші газосховища. Через нашу ГТС по-любому буде проходити 50 млрд. кубів газу», – вважає Соскін.

Разом з тим, «Південний потік», на думку експерта, це той випадок, коли великий мінус може перетворитися в плюс. «Запуск ворожого нам проекту приведе до влади національно-орієнтовану еліту, – упевнений він. – Тому що народові, нарешті, стане зрозуміло, що стара еліта довела Україну до руїн».

Соскін посилається на приклад Польщі, яка взяла курс на максимальне скорочення залежності від російського газу.

«І в нас буде те ж саме. Сьогодні Україна і без допомоги Росії може видобувати на своїй території 25 мільярдів кубів газу на рік. Для внутрішнього споживання цього достатньо. Крім того, ми будемо змушені переходити на енергозберігаючі технології. Досвід скандинавських країн, Польщі, Угорщини це доводить. Зараз Україна займає в Європі п’яте місце за споживанням газу. При такому низькому рівні розвитку нашої промисловості – це ненормально. Тому в довгостроковому плані «Південний потік» – це прямий шлях України в Європу. Так що дай Бог Путіну і «Газпрому» сил його побудувати», – резюмує Олег Соскін.

За інформацією NR2.ru

Друкувати
Найбільш популярні матеріали