Україна виграла «сирну війну» з РФ завдяки російському споживачевіЕкспорт в Росію українського сиру, до якості якого мав серйозні претензії Росспоживнагляд, повністю відновлено. Російські торгові мережі, яким вигідно продавати товар, незважаючи на його властивості, кажуть, що йдуть назустріч запитам споживача.

За даними Укрмолпрому, в серпні на російський ринок сиру надійшло навіть більше української продукції, ніж до введення заборони з боку Росспоживнагляду Росії, а саме – 6,9 тисяч тонн сирів проти 5,8 тис. т за аналогічний період минулого року. Причому у вересні тенденція щодо нарощування експорту посилювалася.

За підсумками восьми місяців (січня-серпня) цього року поставки сиру в Росію впали на 21,2%. У лютому 2012-го Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через, нібито, наявність в них пальмової олії. У квітні російські фахівці це звинувачення зняли. У травні поставки відновилися, проте вже тоді стало ясно, що заборона дорого обійшовся українським підприємствам. 21 серпня ц.р. Росспоживнагляд відновив «сирну війну», заявивши про невідповідність 12 партій українського сиру санітарно-епідеміологічним правилам, внаслідок чого ця продукція не була допущена до реалізації в Росії.

В.о. начальника управління зв’язків з громадськістю найбільшого російського роздрібного продавця сирів Х5 Retail Group Володимир Русанов у коментарі українській газеті «Сегодня» пояснив швидке повернення позицій українських виробників тим, що їхня продукція відповідає попиту російського споживача. З його слів, українські сири не найдешевші на російському ринку, а ближчі до верхньої межі цінового діапазону. Отже, якщо їх ціна влаштовує споживача, то це свідчить про те, що сири купують насамперед через якість.

Друкувати
Византиец
Група: Гості 19 октября 2012 02:19
1


Не знаю по каким там параметрам забраковала Россия наш сыр, но если судить по тому сыру, что находится на полках Фуршета, то я не удивлюсь, если и другие страны откажутся от таких сыров. Хотя здесь конечно могут быть претензии не к производителю, а к реализатору, к самому Фуршету. Вроде раньше был нормальный супермаркет, а сейчас испоганился или это просто такая полика его собственника регионала Баленко.
Найбільш популярні матеріали