Названі перші жертви обвалу гривніНацбанку довелося рятувати курс гривні: після того як вартість долара на міжбанку підскочила до 8,7 грн/$, НБУ вийшов з продажем долара. У НБУ обіцяють підтримати гривню, пишуть Вести.

"Якщо буде потрібно, продаж долара може відбуватися кожен день до кінця січня. Але стовідсоткових гарантій дати не можемо, рішення прийматимуться щоранку залежно від ситуації", - сказали там " Вістям " .

Подорожчання долара найсильніше вдарило по позичальниках і мандрівникам.

"Дійсно, клієнтам, котрим до кризи оформили валютні кредити, доводиться дорожче купувати долар для їх погашення. Але ми не помітили зростання неповернень. Непогашення можуть початися, якщо дана ситуація затягнеться надовго, і долар ще сильніше подорожчає", - зазначив заступник голови правління VAB Банку Антон Шаперенков.

Турагентства на вівторок дали різні прогнози.

"Ми прив'язуємо вартість путівок до курсу міжбанку. Якщо в понеділок він піднявся до 8,7 грн / $, то у вівторок вартість турів перераховуватиметься за 8,7-8,8 грн/$", - розповів директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик. Приблизно такий же курсовий коридор на сьогоднішній день нам передбачив і гендиректор туркомпанії "Гамалія" Ігор Голубаха - 8,7-8,75 грн / $: "Сильно задирати курс не хочемо - продажі і так знизилися. У людей пропало бажання відпочивати через ускладнення політситуації в країні".

Подорожчання долара поки ніяк не позначиться на інтернет-магазинах, які з осені минулого року перераховують вартість своїх товарів і так по високому курсу - 9-10 грн/$. А також на вартості імпортних товарів у магазинах, чиїх запасів на складах вистачає на 2-3 тижні.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали