Як правильно купувати доларУ зв’язку з переходом до плаваючого курсу гривні українцям потрібно готуватися до серйозних змін у роботі валютного ринку. Зокрема, перш ніж продавати чи купувати долар, варто з’ясувати курс на міжбанку, радить фінансовий аналітик Мар’ян Заблоцький.

Він зазначив, що відмовившись від фіксованого курсу долара, НБУ не тільки заощадить свої резерви, а й виконає одну з ключових вимог Міжнародного валютного фонду. Фінансист проаналізував наслідки нової валютної політики Нацбанку.

«Обмінний курс гривні буде постійно – і часом досить відчутно – змінюватися від одного дня до іншого. Тому перед купівлею валюти або її продажем слід перевірити, який обмінний курс склався на міжбанківському ринку протягом дня. Справа в тому, що курс готівкової валюти в обмінниках встановлюється за результатами обмінного курсу, що склався в попередній день на міжбанківському ринку. Протягом дня банкам заборонено змінювати готівковий курс у касах банків. Тому цілком імовірна ситуація, коли, наприклад, за день на міжбанку долар істотно подорожчав, тому завтра готівкові долари можна буде продати в касі за більш вигідним курсом», – пояснив Заблоцький.

Він прогнозує, що ціни на валюту в різних банках також будуть істотно відрізнятися, оскільки вартість долара в касі встановлюється на основі курсових очікувань і прогнозів окремих працівників банків, що вносить «людський фактор» в курсоутворення. Також, на думку аналітика, істотно збільшиться різниця між курсами купівлі та продажу валют, оскільки в неї банки будуть закладати власні ризики.

«Раніше різниця між ціною купівлі та продажу доларів була символічною, переважно всього 0,5%. У майбутньому ця різниця зросте приблизно в чотири рази до 2%. Банки не будуть знати завтрашній курс, тому при операціях з населенням будуть себе перестраховувати і ставити більш широкий діапазон на купівлю та продаж валюти», – вважає Заблоцький.

Нові реалії валютного ринку, на думку аналітика, будуть сприяти відмові українців від зберігання заощаджень у валюті, що сприятиме дедоларизації економіки. Фінансист зазначив, посилаючись на досвід зарубіжних країн, де існує значний спред між курсами купівлі та продажу, що така ситуація знижує мотивацію людей купувати валюту для зберігання заощаджень.

За матеріалами: LB.ua

Друкувати
Найбільш популярні матеріали