Росія починає воювати: поранені українські офіцериДва офіцери севастопольської бригади тактичної авіації Збройних сил України отримали поранення в результаті вибухів світло-шумових гранат, які в них кинули російські військові.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Офіцери, що чергували на складі авіабригади, помітили пересування невідомих і відкрили попереджувальний вогонь в повітря. Російські військові закидали їх світло-шумовими гранатами. У результаті заступник начальника штабу бригади був поранений і втратив свідомість. У другого офіцера незначні ушкодження.

В даний час склад з озброєнням авіабригади опечатаний печаткою військової частини і знаходиться під контролем українських та російських військовослужбовців.

Протягом останньої доби спостерігаються окремі випадки прибуття в Автономну Республіку Крим підрозділів Збройних сил Російської Федерації з порушенням міжнародних норм та угод. Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України, передає liga.net.

За інформацією відомства, о 8:45 28 лютого пост технічного спостереження на мисі Такіль спостерігав переліт понад 10 бойових вертольотів з боку Російської Федерації в Україну. 3 вертольоти (два КА-27 і один Мі-8) приземлилися в аеропорту «Кача» і були оформлені в прикордонно-митному відношенні в установленому порядку відповідно до раніше поданої заявки. Решта вертольотів приземлилися поруч з аеропортом, при цьому на питання старшого прикордонного наряду щодо необхідності оформлення в установленому порядку цих вертольотів, які прибули на територію України з порушенням відповідної угоди без попередньої заявки, відповіді не отримано. Старшим прикордонного наряду Державної прикордонної служби України було заявлено про порушення державного кордону України зазначеними вертольотами.

28 лютого на аеродром «Гвардійський» прибуло 8 військово-транспортних літаків Збройних сил Російської Федерації Іл-76. Заявки від російської сторони про прибуття цих літаків не надходило.

Прикордонному наряду, який прибув до місця посадки літаків, начальником гарнізону аеродрому «Гвардійський» було відмовлено у здійсненні прикордонного контролю та заявлено, що вони не потребують послуг Державної прикордонної служби України, а літаки будуть здійснювати посадку кожні 15 хвилин.

О 21:10 1 березня в порт Севастополя зайшли два великих десантних кораблі Балтійського флоту Російської Федерації «Калінінград» і «Мінськ».

2 березня цього року в Севастополь зайшли великі десантні кораблі «Оленегорський Гірник» Північного флоту і «Георгій Побідоносець» Балтійського флоту Російської Федерації.

«Захід військових кораблів здійснено з порушенням статті 30 Конвенції ООН з морського права та пунктів 14 і 15 Правил плавання і перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, на рейдах та в портах України іноземних військових кораблів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 1996 №529, без дозволу Адміністрації Державної прикордонної служби України», – йдеться в повідомленні.

В даний час біля виходу з Севастопольської бухти, на головному фарватері, стоять судна Чорноморського флоту Росії.

Як повідомляє BSNews, станом на 13:00 біля виходу з Севастопольської бухти, прямо на головному фарватері, стоять допоміжне судно КІЛ-158, морський буксир і сторожовий катер Чорноморського флоту РФ.

Як повідомляють джерела, це зроблено для запобігання можливому виходу в море кораблів ВМС України або заходу в порт флагмана ВМСУ фрегата «Гетьман Сагайдачний».

Раніше Міноборони України повідомило, що флагман Військово-морських сил України фрегат «Гетьман Сагайдачний» з вертольотом Ка-27 та оглядовою групою на борту повертається в Україну. Він знаходився на військово-морській базі ВМС Греції (о. Крит) з метою поповнення запасів.

Нагадаємо, минулої суботи Рада Федерації РФ схвалила введення армії Росії в Україну. Раніше за відповідною санкцією до Ради Федерації звернувся російський президент Володимир Путін, мотивуючи це «екстраординарною ситуацією» в Україні. Перед цим у ряді регіонів України пройшли акції протесту людей із закликом про приєднання до Росії. Серед організаторів протестів – маргінальні проросійські організації. Крім того, більшість учасників протестів – приїжджі громадяни Росії.

Країни-члени НАТО провели екстрене засідання з приводу дій Росії проти України. Підсумок засідання – Росія повинна негайно прибрати всі війська з України і відмовитися від планів вторгнення. НАТО цілком і повністю на боці України і готове підтримати цілісність країни. Міністри оборони ЄС і США також окремо провели екстрені переговори. Президент США Барак Обама півтори години переконував главу РФ Володимира Путіна відмовитися від своїх задумів, пригрозивши міжнародною ізоляцією. Весь Західний світ засудив дії Росії і застеріг Москву від війни з Україною, закликавши відмовитися від провокацій і відвести солдатів із Криму.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали