НБУ не рекомендує зберігати заощадження у гривніВ Національному банку України рекомендують зберігати грошові ресурси у золоті. Там вважають, що інвестиції в золото становлять інтерес у довгостроковій перспективі. Про це повідомив директор департаменту з управління валютними резервами Національного банку Олександр Дубіхвост. Проте в самому НБУ частка золота у резервних активах складає менше 7%.

«Золото – найстародавніший інвестиційний актив. Він не схильний до корозії, не псується. Володіє високою ліквідністю. А найголовніше, він завжди в дефіциті. Зокрема, в світі за рік добувається близько 2,5 тонн золота, що, якщо розраховувати в нинішніх цінах, еквівалентно 140 млрд доларів. Але тільки в рамках першої програми «кількісного пом’якшення» в США було емітовано 700 млрд доларів, другої програми – 600 млрд доларів, третьої, яка була нещодавно оголошена, – ще 600 млрд доларів. Необхідно пам’ятати, що масштабні стимулюючі програми, засновані на емісії грошей, проводять і Європейський Центробанк, і Центробанк Японії. Це створює передумови для знецінення відповідних валют щодо золота», – заявив Дубіхвост.

У зв’язку з цим він вважає, що золото має переваги перед валютними вкладеннями.

«Подорожчання золота є чітко вираженою світовою тенденцією. 11 найбільших у світі банків-трейдерів по золоту зробили прогноз щодо ціни на золото на наступний рік – 1932 доларів США за унцію золота. Приміром, зараз ця ціна на 200 доларів нижче. Такий потенціал зростання. Тобто, якщо розглядати варіанти вкладення на рік, то найкращий варіант – це банківський депозит. Але якщо говорити про горизонт інвестицій у 5-10 років, то золото має істотні переваги», – вважає він.

За матеріалами: Сегодня

Друкувати
Найбільш популярні матеріали