Нововведення від НБУ можуть спровокувати паніку у населенняВведення гнучкого валютного курсу для економіки України, в умовах її високої енергомісткості, означатиме як періодичне зростання вартості американської валюти, так і зростання загального рівня цін в країні, повідомляє журнал «Економіст».

Крім того, поняття плаваючого курсу досить розмите і може означати як зміну офіційного курсу гривні в умовах збереження її жорсткої прив’язки до долара в рамках валютного коридору, так і запровадження механізмів для утримання рівня інфляції.

«Роль НБУ в даному випадку почне зводитися до згладжування перекосів у курсоутворенні і недопущення впливу на цей процес спекуляцій. Найбільш логічний шлях – коридор припустимих коливань», – вважає заступник голови правління-скарбник Банку Національний кредит Дмитро Власов.

У той же час, старший аналітик ІК Трійка Діалог Україна Євген Гребенюк каже, що Нацбанк може почати розраховувати офіційний курс на основі міжбанківського і проводити валютні інтервенції лише у виняткових випадках.

Власов додає, що, оскільки за багато років населення звикло до стабільного курсу, зміни навіть на 1% викликають панічні настрої. Тому при переході до гнучкого курсу буде складно уникнути підвищеного попиту на іноземну валюту з боку населення і бізнесу.

«Гнучкий курс може спровокувати черговий виток паніки. Тому Нацбанку не можна різко усуватися з ринку, він повинен контролювати і згладжувати волатильність», – вважає начальник відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банку Україна Олександр Печерицин.

«Він не дозволить дефіциту зовнішньої торгівлі розростатися до непосильних для країни розмірів і зможе стримувати імпорт інфляції», – вважає начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов.

«Але якщо курс стане плаваючим, менше людей будуть тримати свої заощадження у валюті, тому що її курс може не тільки рости, а й падати», – упевнений Гребенюк.

Економіст зазначає, що в структурі імпорту України значну частину складають статті критичного імпорту, зокрема природний газ і нафтопродукти. Тому в умовах зростання курсу долара буде зростати також вартість газу, бензину та дизельного пального, і як наслідок зростатиме вартість транспортних та витрат на енергоносії українських компаній. Тому, в умовах наявності структурних проблем в економіці України, курс долара буде періодично рости і разом із цим буде зростати загальний рівень цін в країні.

За матеріалами: Сегодня

Друкувати
Найбільш популярні матеріали