Біля обмінників утворилися черги за доларомКупити долари США в офіційному пункті обміну валют або касі банку дуже непросто: або треба ставати в чергу, або почуєте, що американської валюти нема в наявності. Касири найчастіше не підтверджують інформацію про обмеження щодо продажу не більше 500 доларів США в одні руки, але знайти максимально можливу суму у $150 тис. – просто нереально.

На залізничному вокзалі в Києві в обмінниках долари дуже швидко розкуповують. Щоправда, можна звернутися до міняйл: курс – 8,4 грн. / дол. Вартові порядку валютників не зачіпають, хоча не помітити їх не легше, ніж придбати «зелені».

В обмінниках на Хрещатику валюти США теж нема, але тут стоять черги покупців, котрі надіються, що хтось здасть долари і їх можна буде купити. Касири зізнаються, що відповідати на запитання щодо «баксів» уже втомилися.

У центральному відділенні Приватбанку долари є (по 8,33 грн) – і там, природно, вишикувалася чимала черга. «Можна купити, але тільки якщо у вас є платіжна картка банку», – приголомшили у віконці. А ось в адміністрації Приватбанку запевнили, що для купівлі валюти необов’язково бути клієнтом, але більше $ 500 доларів в руки вам не продадуть: «Якщо говорять, що тільки клієнтам продають, дзвоніть одразу в call-центр і скаржтеся – таке обмеження незаконне».

Втім, в інших районах столиці поки дефіциту не спостерігалося, причому касири мало не зазивають клієнтів. Так, в одному з банків на вул. Гетьмана касир, дізнавшись, що ми хочемо купити $ 500 (за курсом – 8,30 грн), але треба сходити за паспортом, навіть пообіцяла притримати потрібну суму на півгодинки.

Найкращий курс виставив Ощадбанк: 8,10 – купівля, 8,11 – продаж. Але очевидно, що доларів там не було. Як пояснила касир у відділенні на Червоноткацькій – продають те, що здадуть клієнти. Але ніхто Ощадбанку долари не здавав.

За матеріалами: Сегодня

Друкувати
Найбільш популярні матеріали