Банкіри придумали, як вирішити проблему з валютними кредитамиТермін дії іпотечних кредитних договорів можна продовжити на певних умовах, зокрема, встановивши відсоткову ставку за користування кредитами рівнозначною ставці за гривневими кредитами. При цьому штрафні санкції (пені) банки можуть визнати безнадійними і списати.

Такий варіант вирішення проблеми позичальників, які взяли кредити на житло в інвалюті, пропонує Незалежна асоціація банків України (НАБУ). Про це повідомляє прес-центр асоціації.

При цьому в НАБУ вважають за доцільне встановити обмеження суми іпотечного валютного кредиту, який підлягає реструктуризації.

В асоціації обговорюється варіант продовження терміну дії кредитних договорів таким чином, щоб після реструктуризації сума регулярного платежу збереглась на рівні 1 січня 2014 року.

При цьому відсоткова ставка за користування валютним кредитом повинна бути рівнозначною тій процентній ставці, яка була встановлена банком за кредитами в національній валюті, котрі надавалися в той період, що й відповідні валютні кредити.

Штрафні санкції (пені), які виникли внаслідок неналежного виконання кредитних зобов’язань в іноземній валюті та нараховані за вказаними кредитними договорами у період з 1 січня 2014 року до дня реструктуризації договорів, визнаються кредитором безнадійними та підлягають списанню. Суми коштів, що були сплачені позичальниками як штрафні санкції у вказаний період, підлягають зарахуванню в рахунок погашення тіла кредиту.

Представники НАБУ включені до складу робочої групи з опрацювання питань для врегулювання ситуації з валютними кредитами фізичних осіб, створеної в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності.

Друкувати
Олександр
Група: Гості 6 июня 2014 15:03
1


Цей проект закону хай Сугоняко засуне собі в одне місце. А вам порадив би більш уважніше прочитати цей закон.
Найбільш популярні матеріали