В НБУ «взялися» вже і за операції з переказу валюти із-за кордонуНаціональний банк, з метою стабілізації курсу долара, ввів обов'язковий продаж інвалюти, що надходить фізособам у вигляді переказів з-за кордону на суму понад 150 тис. гривень на місяць в еквіваленті.

Про це йдеться в постанові НБУ № 476 від 16 листопада 2012 року, зареєстрованому в Мін'юсті під № 1922/22234.

"Встановити терміном на шість місяців вимоги щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень з-за кордону в інвалюті на користь фізосіб (резидентів і нерезидентів) в сумі, яка дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 тис. гривень на місяць", - йдеться в постанові.

Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в інвалюті 1-ї групи класифікатора інвалют та банківських металів, затвердженого постановою НБУ № 34 від 4 лютого 1998 року (в редакції постанови № 378 від 2 жовтня 2002 року) і в російських рублях.

Регулятор ухвалив, що комерційний банк зобов'язаний попередньо зараховувати кошти, які надходять з-за кордону, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 "інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку" і продавати інвалюту без доручення клієнта не пізніше ніж на наступний робочий день після зарахування перекладу на аналітичний рахунок.

Кошти в гривні зараховуються клієнту на рахунок не пізніше наступного робочого дня після продажу інвалюти.

Як повідомляло агентство, Президент Віктор Янукович підписав прийнятий Верховною Радою 6 листопада закон, що надає право Національному банку запроваджувати на строк до 6 місяців вимогу щодо обов'язкового продажу частини валютної виручки, що надходить в Україну на користь резидентів та нерезидентів (законопроект № 11033).

За матеріалами: УНН

Друкувати
Найбільш популярні матеріали