Щодо валютних кредитів НБУ став на бік банків, а не пересічних українцівЗаконопроект про реструктуризацію валютних кредитів у гривневі, який був прийнятий депутатами в першому читанні на минулому тижні, рівномірно розділяє фінансову відповідальність між державою, банками та фізичними особами – замість того, щоб, так би мовити, перекласти проблеми позичальників на бюджет і фінустанови.

Таку думку висловила голова Національного банку України Валерія Гонтарєва.

«Не слід забувати про непросту фінансової та економічної ситуації, яка зараз склалася в країні. Пропонований вищезазначеним законопроектом механізм розподіляє фінансову відповідальність між державою (шляхом внесення змін до Податкового кодексу України), банками та фізичними особами-позичальниками, що, на думку регулятора, є компромісним варіантом », – зазначила Гонтарєва.

Як відомо, зараз документ знаходиться на доопрацюванні у профільному парламентському комітеті і незабаром буде запропонований депутатам для остаточного затвердження. Раніше депутати відмовилися переводити валютні іпотечні кредити в гривню за курсом 5,5 і 8 грн/дол.

Читайте також: Депутати приймуть закон про конвертацію валютних кредитів – кому стане легше?

За матеріалами: «Минфин»

Друкувати
Микола
Група: Гості 7 июля 2014 17:03
1


ЦІкаво в чому полягає рівномірне розприділення фінансової відповідальності?НБУ згідно ст.99 та ст. 100 Конституції України несе відповвідальність за стабільність національної валюти та кредитно-грошову політику в Україні.Натомість при затвердження згаданого закронопроекту абсолютно відсутнє соціально-справедливе розділення, тобто НБУ взагалі не несе жодної частки рівномірної відповідальності. Банки згідно проекту закону отримують на перший погляд лише часткове недоотримання розрахованих прибутків зі-за фіксації відсоткової ставки але в тойже час отримають їх за рахунок розтермінування. Позичальники із-за розтермінування і як наслідок необхідності додадкової сплати відсотків - лише втрачають. По суті законопроект абсолютно не вирішує питання.Справедливо було поділити відповідальність розділивши курсову різницю станом на 01.01.2014 року в часках 1/3 на момент здійснення конвертації
Андре
Група: Гості 7 июля 2014 17:57
2


Проблема валютных кредитов этим законом не решается. Закончится это погромами.
ну-ну
Група: Гості 7 июля 2014 18:50
3


Не может, быть!!! та плеваать им на нас, и чем они отличаются от Яника, идут в европу а нас забыли, Продайте мой кредит европейскому банку, с его процентами, готово и по 13 за долар платить!!!
Юрій
Група: Гості 7 июля 2014 20:08
4


Цікаво, де тут розподіл відповідальності на трьох? Навіщо дурити себе і людей? Знову все спихають на простих людей, які не мали і не мають на даний момент по іншому придбати житло.
Ольга
Група: Гості 8 июля 2014 10:38
5


Призедент -олігарх, тому буде відстоювати права олігархів ,банкірів
Найбільш популярні матеріали