Сплату за землю у Львові переглянутьДепартаментом економічної політики Львівської міської ради проведено аналіз вартості 1 кв. м земель найбільших регіональних центрів України через співвідношення площі міста та надходжень зі сплати за землю у 2014 р. Відтак, встановлено, що за сумою коштів зі сплати за землю Львів – лише четвертий в Україні.

Отож максимальна сума коштів зі сплати за землю за 1 м кв. – у м. Одеса (907,6 грн.). Друге місце посів Дніпропетровськ - 792,9 грн. Третя позиція у Донецька – 737,6 грн. У Львова – четверте місце (590,4 грн.). А завершує п’ятірку м. Запоріжжя із сумою коштів зі сплати за 1 кв. м. - 521,5 грн.

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні №1166-VII», зокрема внесення змін до статті 288 ПКУ, з 01.04.2014 р. нині немає підстав нараховувати пільги зі сплати орендної плати за землю, оскільки мінімальний розмір орендної плати за землю не може бути меншим за 3% від нормативної грошової оцінки землі. Тому враховуючи, що діючу нормативну грошову оцінку було проведено у 2008 і затверджено у 2009, а також зміни, які відбулися щодо проектів забудови та розподілу території Львова, проекту концепції генерального плану міста, інтересів розвитку підприємництва, можливостей покращення інвестиційного клімату міста, й виникла потреба розробити нову нормативну грошову оцінку земель міста. Також ухвалою від 19.06.2014 №3423 «Про внесення змін до міського бюджету м. Львова на 2014 рік» рада спрямувала 600 тис. грн. управлінню природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР на розробку проекту землеустрою щодо нової нормативної грошової оцінки земель Львова.

На сьогодні затверджено документацію конкурсних торгів на закупівлю послуг з виконання нормативної грошової оцінки земель м. Львова і оголошення про проведення конкурсних торгів та відповідно до ст.10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» подано оголошення для оприлюднення.

Ігор Галущак
Львів






Друкувати
Найбільш популярні матеріали