Українці не будуть платити 15% податок із продажу валютиКрім пересічних громадян, введення додаткового податку на продаж валюти не підтримали і комерційні банки та почали переходити в опозицію до Нацбанку. Скандальний законопроект, яким планувалося ввести 15-відсотковий збір до Пенсійного фонду від продажу валюти населенням, схоже, переповнив чашу терпіння банків. Кілька великих іноземних фінустанов ополчилися на голову НБУ Сергія Арбузова і звернулися з «великим проханням» до депутатів не ухвалювати цей законопроект. Варто зазначити, журнал «Економіст» повідомляв, що в сучасних умовах введення додаткових фіскальних інструментів негативно відобразиться на стані, як банківської системи, так і економіки України в цілому.

Відчайдушний опір кількох великих банків учасники ринку пояснюють тим, що вони в останні місяці ввезли в країну кілька мільярдів доларів готівкою з надії продати їх за завищеним курсом. Однак якщо буде введено збір у розмірі 15%, то весь очікуваний прибуток цих банків перекочує до бюджету Пенсійного фонду. Дана позиція комерційних банків є цілком виправданою, так як в умовах економічної кризи в Україні, що призвела до зниження обсягів кредитування економіки та діяльності НБУ по обмеженню гривневої ліквідності, і як наслідок високих відсоткових ставок за депозитами, фінустанови фактично не мають джерел одержання прибутку, що заставляє їх використовувати для цього валютні операції, зазначає журнал «Економіст».

Тому представники іноземних фінустанов звернулися за допомогою у свої посольства, щоб вони по дипломатичних каналах вплинули на позицію чиновників, включаючи президента. «Не тільки іноземні банки, але й іноземні посольства дуже жорстко сприйняли цей законопроект», - стверджує Ярослав Колесник, член наглядової ради УКБС.

За інформацією одного з народних депутатів, в посольство з проханням втрутитися в ситуацію звернулися мінімум п'ять іноземних банків. У їх числі - французький банк «Креді Агріколь» і австрійський Ерсте Банк. У першому відмовилися від коментарів, а в другому не стали заперечувати факту залучення дипломатичних зв'язків. «Викликає стурбованість реакція того ж МВФ на введення подібних зборів, що може відбитися на виділення Україні чергових траншів», - попереджає директор департаменту фінансових ринків Ерсте Банку Роман Бондар. Банкір вважає, що якщо законопроект буде прийнятий у нинішньому вигляді, то обсяги валюти, яку банки купують через свої каси, впадуть до мінімуму і підуть у тінь.

Таким чином, уряд України хоче, щоб за його непрофесійні рішення у сфері управління економікою відповідали комерційні банки та пересічні українці. Проблема із Пенсійним фондом існує не перший рік, але чомусь цього року влада вирішила його наповнити за рахунок інших учасників економічних відносин в країні, тоді як на непрозорих державних закупках за завищеним цінам і через фірми-посередники наближені до уряду, втрачаються мільярди гривень, які з легкістю можна спрямувати у Пенсійний фонд, зазначає журнал «Економіст».

Економіст

Друкувати
111
Група: Гості 22 ноября 2012 03:50
1


Да уж нет, пусть эти 16% таки взымают, но лишь в регионах где активно гАласавали за пАкращувачей ! Пусть теперь в полной мере насладятся своим осознанным выборам !
Найбільш популярні матеріали