НБУ зняв обмеження на валютне кредитування бізнесу, закон про конвертацію іпотеки буде у вересніНаціональний банк вніс поправки до своєї постанови №515 «Про врегулювання ситуації на валютному ринку України», вилучивши з неї пункт 5, який обмежує надання суб’єктам господарювання кредитів в іноземній валюті оплатою їх зовнішньоекономічних зобов’язань. Водночас стало відомо, що закон про конвертацію валютних іпотечних кредитів у гривню має бути прийнято до кінця вересня.

Зміни до постанови Правління Національного банку України від 20 серпня 2014 року № 515 внесено постановою Правління НБУ від 9 вересня №557, розміщеній сьогодні на офіційному сайті регулятора, яка набуває чинності з дня, наступного після дати офіційного опублікування.

Раніше НБУ постановив, що банки не можуть надавати кредити в іноземній валюті клієнтам з метою використання цієї інвалюти на внутрішньому ринку країни: фінустанови зобов’язані були надавати кредити в інвалюті клієнтам виключно для оплати їхніх зовнішньоекономічних зобов’язань.

До кінця вересня Україна повинна визначитися з законодавчим врегулюванням проблемних питань щодо валютних іпотечних позик. Ця вимога встановлена у новій редакції угоди про співпрацю за програмою stand-by між МВФ та українським урядом, розміщеної на сайті Фонду, інформує «Минфин».

У той же час МВФ звертає увагу, що пом’якшення умов іпотечних позик може стати негативним прецедентом, який у майбутньому здатен знизити загальну платіжну дисципліну позичальників.

Фонд закликав українську владу до мінімального втручання в договірні відносини між банками та позичальниками і назвав недосконалим той механізм, який запропонований у затвердженому в першому читанні Верховною Радою законопроекті.

У меморандумі підкреслюється, що влада повинна створити механізми стимулювання добровільної реструктуризації проблемної заборгованості при мінімальному втручанні в даний процес держави.

«Представники місії підкреслюють важливість створення інституційної основи, яка підтримує добровільну реструктуризацію проблемних кредитів відповідно до оптимальної практики», – сказано в документі.

За оцінкою МВФ, конвертація валютних іпотечних кредитів у гривню може привести до втрат банківської системи близько 1% ВВП, що становить близько 16-17 млрд грн.

Напередодні глава Національного банку Валерія Гонтарєва, виступаючи в Українському кризовому медіа-центрі, заявила, що регулятор підтримує прийняту в першому читанні версію законопроекту про конвертацію валютних іпотечних кредитів.

У свою чергу голова правління Укргазбанку Сергій Мамедов зазначив, що за останнє десятиліття Україна пережила кілька глибоких девальвацій національної валюти і банкіри неодноразово пропонували позичальникам змінити валюту кредиту, але багато хто проігнорував цю можливість.

МВФ вимагає передбачити в законодавстві договірний механізм реструктуризації проблемних боргів, процес оскарження, а також внести поправки в законодавство, які дозволять банкам уникнути негативних податкових наслідків при реструктуризації проблемної заборгованості клієнтів.

Друкувати
Олег
Група: Гості 11 сентября 2014 09:31
1


Якщо буде прийнятий закон , який не дасть можливості позичальникам виконувати свої зобовязання, тоді валютні позичальники їх виконувати і не будуть. Краще, щоб ми платили, ніж ми не платили. Наша вимога - перевод валютних кредитів у гривню по курсу на момент підписання договору. Ми могли би визнавати валютні кредити незаконними, преступними, но ми хочемо платити. Ми не винні, що НБУ девальвує гривню. Як би не було девальвації, не було би проблеми валютних кредитів. Девальвація впливає не тільки на валютних позичальників, вона впливає на все населлення України. Ціни на продукти, на ліки, комунальні послуги ростуть. Держава обкрадає кожного українця, девальвуя гривню. Гривня - не ганчірка. Держава українофоб, бо вона знищує українську гривню. Українська гривня, як і українська мова - це історія і култура українського народу. Обєднуємося не тільки валютні, гривневі позичальники і депозитчики, обєднуємося усі проти бандитської банківської системи. Шукайте нас у групі Кредитний майдн.
Олег
Група: Гості 11 сентября 2014 09:37
2


Якщо буде прийнятий закон без правок позичальників, виконувати зобовязання виконувати ніхто не буде. Будемо визнавати валютні кредити недійсними і винними будуть не позичальники банкам, а банки позичальникам. Житло своє відстоювати прийдеться силою. Інакшого виходу немає. Український народ знищує не тільки Росія, його ще знищує держава.
Олег
Група: Гості 11 сентября 2014 09:46
3


Як би не було девальвації гривні, не було би проблеми валютних кредитів. Девальвація впливає не тільки на валютних позичальників, але й на все населення України. Наслідком девальвації є підвищення цін на продукти, ліки, комунальні послуги. Держава обкрадає кожного українця. Обєднуємося проти бандитської банківської системи. Гривня - не ганчірка. Держава українофоб, бо знищує українську гривню. Українська гривня, як і українська мова є історією і культурою українського народу. Шукайте групу кредитний майдан/
Оксана
Група: Гості 16 сентября 2014 16:55
4


Повністю згідна з цією думкою! У владі сидять бандити, які тільки те і роблять, що обкрадають нас з вами. Їм вигідна девальвація гривні, так як всі їх накрадені гроші зберігаються у валюті. Нардепи ніколи не підуть на те, щоб прийнятии закон, який би полегшив життя валютним позичальникам, так як вони так або інакше пов"язані з банками і отримують від цього немалі кошти.
Гнати їх всіх треба з України!
Оксана
Група: Гості 16 сентября 2014 17:05
5


А Національний Банк, на чолі з рецидивісткою Гонтарєвою, взагалі не виконує своєї основної функції - підтримки стабільного курсу гривні, а навпаки, робить все для того, щоб ще більше опустити національну валюту!
Очевидно потрібен третій майдан!
Найбільш популярні матеріали