Поворотний момент в фінансовій історії УкраїниУ четвер, 12.02.2015 року, після повідомлення Міжнародного валютного фонду (МВФ) про рішення розпочати нову програму EFF (Extended Fund Facility, EFF) з Україною, різко підвищився попит, на акції українських компаній, які звертаються на закордонних фондових біржах. Індекс Варшавської фондової біржі WIG-Ukraine до 12:15 київського часу злетів на 5,71%, торговий оборот індексними акціями склав 10,2 млн польських злотих ($ 2,74 млн.), аналізує Инвестор в Интернете.

Всі цінні папери і на Варшавській (WSE) і Лондонській (LSE) фондових біржах демонструють висхідну динаміку. У Варшаві на WSE, трійку лідерів зростання склали папери "Кернел" (+8,55%), KSG Agro (+ 8,26%) і "Агротону" (+ 7,14%). У Лондоні на LSE, краще зростання зафіксовано по паперах "Авангарду" (+ 13,73%), Ferrexpo (+ 9,24%) та МХП (+ 1,77%).

12 лютого 2015 лютого у Брюсселі керуючий директор Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард (Christine Madeleine Odette Lagarde) зробила заяву щодо надання розширеної фінансової допомоги Україні.

"Я з задоволенням повідомляю, що команда МВФ, яка працює в Україні, досягла угоди з українським урядом на рівні персоналу з питання нової програми економічних реформ, на яку фонд виділяє $ 17,5 млрд. Крім того, додаткові ресурси надасть міжнародна спільнота. Я маю намір рекомендувати цю програму для розгляду радою директорів фонду. Ця програма, що розрахована на чотири роки, допоможе якнайшвидшої стабілізації економіки України, а також проведенню радикальних реформ, метою яких є відновлення сталого зростання в середньостроковій перспективі та поліпшення рівня життя населення.

Програма реалістична і її ефективна імплементація, після розгляду і схвалення радою директорів МВФ, може стати поворотним моментом для України. Ось декілька причин, чому ця програма може стати успішною.

Перша причина. Прихильність реформам.

Протягом останнього року, незважаючи на непрості обставини, українська влада продемонструвала прихильність сміливим реформам за кількома ключовими напрямками. Дотримується строга фіскальна дисципліна (за результатами 2014 падіння ВВП 4,6% проти очікуваних 5,8%), введений гнучкий обмінний курс, істотно збільшені вартість газу для населення (на 56% від ціни імпорту) і ціни на опалення (на 40% від ціни імпорту). Крім того, вперше за багато років зроблені кроки по боротьбі з корупцією і відмиванням грошей.

Друга причина. У розпочатої роботи є продовження.

Уряд України продемонстрував прихильність провести першочергові дії згідно з новою програмою, в тому числі подальше значне підвищення енергетичних тарифів, реструктуризацію банків, проведення управлінських реформ на держпідприємствах, внесення змін до законодавства для проведення антикорупційної та судової реформ. Ця програма потребує від української влади непохитною рішучості у справі реформування економіки. Для того, щоб пом'якшити нововведення, особливо для найбідніших верств населення, приймаються заходи по зміцненню та адресності соціального захисту.

Третя причина. Збільшення зовнішньої підтримки.

Зміна на розширену кредитну програму МВФ, саме по собі забезпечить українському уряду додаткове фінансування, додатковий час, велику гнучкість і поліпшені фінансові умови для імплементації запланованих реформ. Ресурси, надані МВФ, будуть доповнені іншими двосторонніми та багатосторонніми угодами. На додаток, як раніше заявляв уряд України, влада має намір провести консультації з власниками суверенного боргу країни з метою досягнення середньострокової стійкості. Спільно всі ці кредитні ресурси забезпечать Україні пакет фінансової допомоги в розмірі $ 40 млрд. протягом чотирьох років.

Якщо говорити коротко, нова програма надає Україні важливу можливість забезпечити економічний розвиток в критичний момент. У той же час, ця всеосяжна і рішуча програма несе великі ризики. Найбільший ризик - це геополітичні наслідки, які вплинуть на ринки та інвестиційні настрої. З цієї причини програма ґрунтується на обережних макроекономічних допущеннях з урахуванням подальших наслідків від конфлікту на сході країни.
Звичайно, вирішення конфлікту, такого критичного для населення, збільшить і прискорить перспективи макроекономічної стабілізації та економічного зростання ".

Крім МВФ, Всесвітній банк (The World Bank) оголосив про надання Україні близько $ 2 млрд. у 2015 році через різні фінансові інструменти. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Всесвітнього банку. Як повідомляється, допомога буде спрямована на захист бідних і підтримку важливих реформ, особливо в газовому та банківському секторах, а також на боротьбу з корупцією та вдосконалення системи управління та бізнес-середовища.

"Сьогодні, (13.02.2015) я оголошую, що Світовий банк готовий виділити близько $ 2 млрд. у 2015 році для підтримки народу України перед лицем поточних економічних, фінансових та геополітичних викликів. Важливо, щоб Україна швидко проводила всебічні реформи", - сказав президент групи Всесвітнього банку Джим Йонг Кім (World Bank Group President Jim Yong Kim),"Ми сподіваємося, що сьогоднішня угода в Мінську і угода МВФ з Україною прокладуть шлях для більш стабільного економічного розвитку та навколишнього середовища на благо народу України ".

Друкувати
крымчанин
Група: Гості 16 февраля 2015 11:32
1


Да, поворотный момент.
Украина полностью села на иглу МВФ и стала неизлечимым наркоманом.
Найбільш популярні матеріали