DataLife Engine > Новини економіки, Банки > Гривневі та валютні депозити населення збільшились

Гривневі та валютні депозити населення збільшились


15-11-2019, 14:34. Разместил: Ekonomist
Гривневі та валютні депозити населення збільшилисьРівень доларизації депозитів в Україні за 3-й квартал 2019 року знизився завдяки зміцненню гривні, однак виріс в перерахунку за фіксованим курсом. Про це йдеться в черговому «Огляді банківського сектора» НБУ.

За даними НБУ, валютні кошти українців на рахунках банків зросли на 5,2% за 3-й квартал і на 6,6% рік до року. Це найвищий темп приросту в квартальному вимірі з початку 2014 року. Найвищі темпи приросту валютних коштів зафіксовані в державних банках - 7%.

Показники врятувала ревальвація гривні. Завдяки зміцненню курсу національної валюти, рівень доларизації депозитів формально знизився. Однак, якщо їх перерахувати за фіксованим курсом на кінець 2 кварталу (на 30 червня 2019), то вийде, що доларизація зросла.

У перерахунку за фіксованим курсом частка валютних депозитів підприємств зросла на 2,6 в. п., а фізичних осіб - на 1,5. п.

Накопичення українців у валюті зростали, незважаючи на дуже низьку прибутковість вкладів. У НБУ відзначають, що вартість 12-місячних депозитів населення в американській валюті була на історичних мінімумах - 3,2% річних.

Гривневі кошти населення зменшилися в III кварталі на 1,1%, але в річному численні виросли на 12,7%.

Зниження за квартал відбулося в усіх групах банків, крім банків з приватним капіталом, які пропонували порівняно високі ставки.

У листопаді в сегменті валютних вкладів відбулася зміна лідерів. Банки, які раніше балували клієнтів високою прибутковістю, поспішили знизити ставки.

Колишній лідер, Мегабанк, знизив максимальні ставки за вкладами на всі терміни на 1-1,5% річних і перемістився з 1 на 7 сходинку. Максимальна ставка по депозитами на 12 місяців в банку тепер складає 3,8% річних.

Прокредит Банк: 12-місячні внески тут подешевшали на 0,75% річних.

Тепер сама щедра пропозиція для вкладників у банку Глобус. За депозитами в американській валюті на 12 місяців він обіцяє 4,5% річних.

Знизили прибутковість доларових депозитів і держбанки. В Укрексімбанку ставки впали на 0,23-0,35% річних, у Ощаді - на 0,25% річних.

За минулі два тижні максимальні ставки зросли лише в Універсал Банку - на 0,25%. Тепер за вкладом в доларах на 12 місяців можна отримати 3,75% річних.

Вернуться назад