DataLife Engine > Статті, Новини економіки, Банки > Національний банк розпочав відстоювати власну позицію

Національний банк розпочав відстоювати власну позицію


27-11-2019, 16:07. Разместил: Ekonomist
Національний банк розпочав відстоювати власну позиціюНаціональний банк здійснюючи фінансово-кредитну політику є незалежним суб’єктом у прийнятті загальнодержавних рішень та в питання щодо банківського нагляду.

Разом із тим, правління Національного банку у відкритому зверненні поскаржилось на тиск з боку колишнього акціонера Приватбанку Ігоря Коломойського.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

"Кілька тижнів триває сфокусована атака на Національний банк у формі замовних спекуляцій та наклепу у медіа, проплачених мітингів під стінами НБУ і навіть спроби насильницького вторгнення в НБУ "тітушками", – йдеться в заяві.

"Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх та ексвласник Приватбанку Ігор Коломойський, який заборгував державі 5,5 млрд доларів, виведених із Приватбанку до націоналізації", – заявили в Нацбанку.

Зазначається, що держава у особі президента, уряду, Національного банку "об’єднані єдиною позицією, що кошти мають бути повернуті".

За словами представників НБУ, метою атаки з боку Коломойського є створення керованого інформаційного хаосу.

"[Хаос має на меті] дискредитувати НБУ і реформу з очищення банківського сектору, змінити керівництво та у майбутньому вдатися до ручного управління НБУ; уникнути відповідальності та необхідності повертати державі виведені з ПриватБанку кошти; стати на заваді співпраці України з міжнародними партнерами та насамперед МВФ, який підтримує позицію держави, що колишні власники збанкрутілих банків повинні повернути державі кошти", – йдеться в заяві регулятора.

Монетарна політикa Національного банку досить часто призводила до надання можливостей щодо формування капіталів приватних осіб, котрі мають важелі політичного тиску за рахунок фінансових ресурсів населення.

Вернуться назад