DataLife Engine > Новини економіки, Агропромисловий комплекс > В Азію надійшло 42% українського агропродовольчого експорту

В Азію надійшло 42% українського агропродовольчого експорту


4-12-2019, 15:17. Разместил: Ekonomist
В Азію надійшло 42% українського агропродовольчого експортуПротягом перших трьох кварталів 2019 р найбільше української сільгосппродукції і продовольства закупили азіатські імпортери. Про це розповіла заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Інна Метельова, повідомляє "Держзовнішінформ".

За її словами, на Азію довелося 42% українського агропродовольчого експорту. Третина експорту надійшла до Європи і 15% - в Африку.

Серед окремих країн-покупців української сільгосппродукції лідерство утримує Китай. У цю країну Україна за перші 3 квартали поточного року відправила сільгосппродукції на 1,363 млрд дол.

Згідно з повідомленням друге місце серед покупців української агропродукції зайняв Єгипет з 1,187 млрд дол.

Третє місце серед імпортерів сільгосппродукції з України зайняли Нідерланди -1,124 млрд дол. Практично зрівнялася з ними Індія -1,113 млрд дол., а замикає п'ятірку країн, які імпортували української сільгосппродукції більше 1 млрд дол., туреччина -1,051 млрд дол.

І.Метелева також зазначила, що 6-е місце зайняла Іспанія - 810 млн дол., 7-е місце - Німеччина - 612 млн дол.

В експорті в країни ЄС 70% українського експорту сільгосппродукції доводиться на 6 країн. Крім вищезазначених Нідерландів, Іспанії та Німеччини, в цей список входять також Польща, Італія і Франція.

Вернуться назад