DataLife Engine > Новини економіки, Фінанси > До чого може призвести «валютна тиша» в Україні

До чого може призвести «валютна тиша» в Україні


20-02-2020, 12:37. Разместил: Ekonomist
До чого може призвести «валютна тиша» в УкраїніМіжбанківський валютний ринок в Україні продовжує формувати котирування під впливом об’єктивних чинників та інтервенцій Національного банку щодо викупу надлишкової валютної пропозиції.

В результаті, банківські обмінники продають долари по 24,5-24,65 грн/$, євро можна купити по 26,7-26,85 грн/€.

Черговий аукціон Міністерства фінансів з розміщення облігацій внутрішньої держпозики, котрі стали головним чинником зміцнення гривні у 2019 році, показав, що інтерес до гривневих позик з боку нерезидентів знижується. Дана ситуація пов’язана зі зниженням вартості запозичень та волатильності на світових ринках і як наслідок зниження інтересу до активів країн, що розвиваються.

При низькому впливі фактора нерезидентів, головним постачальником валюти є експортери, що здійснюють активні продажі (бізнесу потрібно платити податки і зарплати - все в гривні), при тому, що покупки з боку імпортерів скоротилися. Ще один фактор, на який звертають увагу учасники ринку: населення в поточні тижні продає валюти більше купівлі.

Додатково надходить валюта і від НАК Нафтогазу, котрий отримав $3 млрд від Газпрому та продає долари через держбанки зміцнюючи гривню з 25 до 24,5 грн/$. Потенційно НАК здатний зміцнити гривню до 23 грн/$.

Отже, прогнозний курсовий діапазон складає 23 - 24 грн/$. За 2019 рік долар подешевшав майже на 15% за рік.

Економіст

Вернуться назад