DataLife Engine > Політика, Статті, Точка зору > Єрмолаєв: Чи стане Зеленський «українським Рузвельтом»?

Єрмолаєв: Чи стане Зеленський «українським Рузвельтом»?


13-03-2020, 13:17. Разместил: Ekonomist
Єрмолаєв: Чи стане Зеленський «українським Рузвельтом»?Останні ротації у владному українському олімпі призвели до проведення експертним середовищем певного роду аналогій з позитивними зрушеннями в політичному істеблішменті інших країн, які забезпечили вдале здійснення економічних перетворень та подолання кризових явищ.

Відомий український політолог Андрій Єрмолаєв на своїй сторінці у Facebook зазначає, що «4 березня 1933 року Франклін Делано Рузвельт вступив на посаду президента США після перемоги на президентських виборах 1932 року. Кілька місяців «переходу» від перемоги до власне президентства – унікальне «співіснування» двох президентів і двох політик – Гувера і Рузвельта.

«Новий курс», проголошений Рузвельтом, багато хто вважає антикризовою еклектикою, яка мала в собі спадщину Гувера, ряд пропозицій Д.Кейнса, фантазії неоднозначних соратників і ініціатив його особистого «мозкового тресту». І все ж Рузвельт увійшов в історію як лідер, який зміг вивести країну з Великої Депресії і війни.

4 березня 2020 року президент Зеленський виступив з критичною промовою в зв’язку з відставкою уряду Гончарука, яка більше схожа на інавгураційну промову, ніж на його післявиборчий декларативний спіч-2019. Про тактику і завдання сказано багато і відверто. І ні слова – про стратегію. Але сам вчинок і позиція – своєчасні і адекватні.

З огляду на уроки Рузвельта, не варто більше довіряти корисливим «нарцисам» та амбітним т.зв. «соратникам», терпіти спадщину попередників. Але що точно варто врахувати – формування власного, без зовнішніх «навушників», центру розробки і прийняття стратегічних рішень. І хоча Зеленський ще недавно говорив, що йому не до стратегій, саме зараз прийшов час розробки своєї стратегії, свого Мирного Курсу.

Здається, «Голобородько» таки пішов з політики і повернувся на телеекрани. А Зеленський таки прийшов на роботу. Зеленський-2020 дуже відрізняється від Зеленського-2019. І це обнадіює».

Зазначимо, що Франклін Рузвельт провів реформи, які дали можливість подолати глибоку економічну кризу, яка розпочалася у 1929 році у зв’язку з обвалом американського фондового ринку. Завдяки цим реформам США стали центром тяжіння у глобальному політичному просторі.

Український журнал «Економіст»

Вернуться назад