DataLife Engine > Політика, Статті > Погребинський: відставка уряду «соросят» свідчить про нову фазу Зе-президентства

Погребинський: відставка уряду «соросят» свідчить про нову фазу Зе-президентства


13-03-2020, 15:09. Разместил: Ekonomist
Погребинський: відставка уряду «соросят» свідчить про нову фазу Зе-президентстваВідставка Уряду Гончарука певною мірою дала привід для припущень про зміну пріоритетів у внутрішній та зовнішній політиці Президента України Володимира Зеленського. Сформований новий Уряд Дениса Шмигаля, судячи із заяв його очільника, налаштований дотримуватися переважної більшості пріоритетів в економічній політиці, які сповідували його попередники.

На думку одного з провідних вітчизняних політологів Михайла Погребинського, «відставка уряду «соросят» (ну не всіх, дехто поки залишився) і особливо Рябошапки (за якого безпрецедентно зухвало «топили посли сімки») говорять про нову фазу Зе-президентства.

Очевидно він (або той/ті, хто за ним стоїть) почали ризиковану гру. Паралельно реалізується два сценарії. Один – тактичний. Запевнити Захід (насамперед – США), що, незважаючи на ротацію уряду (з Заходом не порадилися?!) і зближення з олігархами, Зеленський обіцяє збереження євроатлантичного курсу.

Це має спрацювати і Україна отримає очікуваний транш МВФ і військову та іншу допомогу від США. Другий – умовно стратегічний. Відмова від Мінська 2 і заодно від Донбасу без ризику зняття санкцій ЄС з Росії. Для цього – готується прийняття закону про референдум і самого референдуму. Більшість проголосує за відмову від виконання Мінська 2 (немає проблем придумати формулювання!)».

Зазначимо, що міжнародні фінансово-кредитні організації вкрай негативно відреагували на відставку Уряду Гончарука, що ставить під сумнів отримання чергового траншу від МВФ, а це в умовах значної боргової залежності може мати для України непередбачувані наслідки з огляду на дефіцитність внутрішніх джерел інвестування.

Український журнал «Економіст»

Вернуться назад