DataLife Engine > За кордоном > Глобальна економіка вже в рецесії

Глобальна економіка вже в рецесії


20-03-2020, 11:09. Разместил: Ekonomist
Глобальна економіка вже в рецесіїМіжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз глобального економічного зростання на 2020 рік майже вдвічі - до 1,3% з 2,5%, що очікувалися в грудні, зазначивши, що криза, викликана пандемією коронавірусної інфекції вбиває зростання.

"Обсяг світового ВВП падає. За всіма аспектами глобальна економіка вже в рецесії", - йдеться в доповіді Global Economic Outlook (GEO), опублікованому Fitch.

"Перегляд прогнозу зростання світової економіки передбачає, що обсяг ВВП буде на $ 850 млрд нижче очікувань, - відзначають в Fitch. - Однак ми цілком можемо побачити падіння глобального ВВП в цьому році, якщо всім країнам G7 доведеться ввести ще більш масштабні обмеження".

Заходи, що вживаються державами у відповідь на пандемію, на даній стадії покликані лише обмежити економічний збиток, однак вони можуть сприяти V-образному економічному підйому в другому півріччі 2020 року за умови ослаблення кризи, відзначають експерти агентства.

"Шок для китайської економіки був дуже серйозним. ВВП КНР в першому кварталі поточного року, ймовірно, впаде на 5% в порівнянні з попереднім кварталом і буде нижче на 1% в річному вираженні. Спад в китайській економіці, по суті, є безпрецедентним, і в даний момент, прогнози серйозно гірше попередніх сценаріїв "жорсткої посадки", - йдеться в доповіді.

"Хороша новина в тому, що число щоденних нових випадків захворювання COVID-19 в Китаї різко впало, і це повинно створити підгрунття для істотного відновлення економіки країни в другому кварталі", - відзначають в Fitch.

Проте, відкладені наслідки руйнування ланцюжків поставок і падіння китайського попиту для решти світу будуть відчуватися в значній мірі ще деякий час, особливо в інших країнах Азії і єврозоні, попереджають експерти агентства.

Швидке поширення коронавируса за межами Китаю призвело до скорочення обсягів туризму, а також скасування різних ділових і розважальних заходів по всьому світу. Ряд великих країн, в тому числі, Італія, Іспанія і Франція, були змушені ввести жорсткі карантинні заходи, зіставні з китайськими обмеженнями. У цих країнах, за прогнозами Fitch, буде зафіксовано зниження ВВП в найближчі місяці.

"Скорочення економічної активності, зазначене в Китаї, а тепер і в Італії, можна порівняти за масштабом з періодами військових конфліктів, природних лих або фінансових криз. Величезна невизначеність зберігається, проте в разі повного блокування країн цілком реальним є сценарій зниження ВВП на 3-5% в порівнянні з попереднім кварталом ", - йдеться в доповіді.

"Ризик у тому, що ми бачимо різке падіння економічної активності одночасно у всіх найбільших економіках світу в умовах глобальної пандемії", - відзначають в Fitch.

Згідно з новими прогнозами Fitch, китайська економіка в цьому році зросте лише на 3,7% (січневий прогноз - 5,9%), ВВП Італії знизиться на 2% (попередній прогноз - зростання на 0,4%).

Прогноз зростання ВВП США на 2020 рік погіршено до 1% з 1,7%, причому в другому кварталі американська економіка, за оцінками Fitch, знизиться на 2,5% в річному вираженні.

Економіка єврозони, згідно з прогнозом агентства, знизиться в 2020 році на 0,4%. Грудневий прогноз передбачав зростання на 1,1%.

Вернуться назад