DataLife Engine > Новини економіки, Прогнози > Бензин подешевшає через обвал продаж на АЗС

Бензин подешевшає через обвал продаж на АЗС


23-03-2020, 13:08. Разместил: Ekonomist
Бензин подешевшає через обвал продаж на АЗСВведений в Україні карантин вже призвів до 15-20% зниження обсягів роздрібної реалізації палива, в квітні падіння продажів на АЗС очікується на рівні 40-50%, повідомив на своїй сторінці в Facebook директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

«Очікування топ-менеджерів і власників АЗС теж більш-менш однакові - зниження реалізації в квітні на 40-50%. Це вельми оптимістично, враховуючи, що в Італії заправки втратили 70-80% », - зазначив глава «А-95».

За його інформацією, найбільший спад продажів - 40% - в західних регіонах. У лідерах Закарпаття та Чернівці. На станціях в районі прикордонних переходів продажі впали на 90%.

Зниження реалізації призведе до неминучого закриття ряду АЗС. «Таких, я думаю, 25% мінімум. Якщо чесно, я не знаю, як вони виживали досі, але тепер закриття на карантин для них неминуче. Не виключаю, що вони будуть скуплені більшими колегами», - пише Сергій Куюн.

Ще 10-15% станцій, переважно в прикордонних регіонах, знаходяться в зоні ризику.

Проблем з наявністю палива експерт не очікує. «Паливом всі будуть забезпечені, його і раніше вистачало, а тепер в зв'язку з форс-мажором імпортери будуть відмовлятися від поставок по довгих договорами», - зазначив він.

Зниження світових цін на нафту в березні було нівельовано різкою девальвацією гривні - з 24 до 27 грн / л. З урахуванням курсу долара 30 грн, на квітень експерт прогнозує зниження закупівельних цін по бензину на 3 грн/л, по ДП - на 2,5. За умови 28 грн за долар - 4,2 і 3,7 грн/л відповідно. Однак в умовах сильного падіння продажів роздрібні ціни можуть залишитися незмінними для покриття зростаючих експлуатаційних витрат.

«До діючих роздрібних цін розраховане зниження повинно скласти 10-15%. Але, як зазначалося вище, продаж по всіх мережах вже провалилися на 20%. Ситуація погіршується з кожним днем і до квітня це буде явно більше 30%. Паралельно ростуть витрати на експлуатацію АЗС: індивідуальна доставка співробітників на робоче місце, забезпечення засобами захисту, нескінченна дезінфекція приміщень, інші «карантинні» заходи. І до всього зниження виручки в кафе і магазинах», - зазначає експерт.

Іншими словами, постійні витрати залишаються, до них додаються витрати на «карантинні» заходи і при цьому продажі, і як наслідок, доходи падають.

Вернуться назад