DataLife Engine > Новини економіки, Прогнози > Курс долара може вирости до 35 гривень

Курс долара може вирости до 35 гривень


23-03-2020, 13:26. Разместил: Ekonomist
Курс долара може вирости до 35 гривеньІнвесткомпанія Dragon Capital переглянула свій прогноз на 2020 рік. Базовий сценарій передбачає скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн/$.

Про це засновник і гендиректор Dragon Capital Томаш Фіала сказав 20 березня в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Ми вже десь місяць назад, коли ця епідемія почала розширюватися в Італії, зрозуміли, що треба суттєво переглядати всі наші бізнес-плани. Тут ми виходимо з того, що відбувається в світі ... Думаю, що в кращому випадку повториться криза 2009 року. Це в кращому випадку, якщо карантин в основних країнах, в тому числі в Україні, Євросоюзі, Америці, триватиме максимум три місяці і не затягнеться до другого півріччя. Якщо у нас піде на спад кількість заражених до кінця травня і економіка зможе з третього кварталу почати працювати, то у нас буде скорочення глобального ВВП на 1-2%. Це більше скорочення у 2009-му. В Україні в такому разі скорочення ВВП буде на 4%. Це означає, що курс буде 30 грн / $, інфляція - 5%, досить велике зростання безробіття, падіння доходів бюджету», - заявив Фіала (власник видавничого дому Медіа ДК, куди входить тижневик НВ, сайт NV.ua і Радіо НВ).

Він додав, що цей прогноз базовий, але те, як розвивається ситуація зараз, свідчить, що він може виявитися оптимістичним. На думку Фіали, бізнесу не варто вимагати від влади зниження податків або якихось поблажок, так як український держбюджет собі цього не може дозволити.

Відповідаючи на питання про анонсовану владою податкову реформу, гендиректор Dragon Capital зазначив, що «істотне зниження податків бюджет собі дозволити не може, тому що потім бюджет не зможе інвестувати в те капітальне будівництво, яке в нього закладено, в соціальні платежі, пенсії і так далі».

«Ну і безробіття у нас дійсно виросте. Наприклад, Канада - країна, яку можна порівняти з Україною за кількістю населення - оголосила, що за цей тиждень там було 500 тисяч звернень за допомогою з безробіття. У США на наступному тижні теж очікується рекордна цифра - до 3 млн нових безробітних. Там дані щотижня публікуються », - підкреслив Фіала.

Він додав, що ВВП України може впасти в цьому році на 9%, якщо карантин буде продовжено до червня-липня. В такому випадку гривня подешевшає до долара до 35 грн/$. «Падіння на 9% - це таке ж падіння, як у нас було в 2015 році», - нагадав Фіала.

На його думку, парламенту, уряду і Офісу президента необхідно продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом та виконати умови Фонду для отримання грошей.

«Залишилося прийняти два закони. Ми дуже сподіваємося, що на початку наступного тижня парламент збереться, і вони будуть проголосовані. Перший стосується введення ринку землі. Другий більш контроверсійний (йдеться про законопроект, який забороняє повернення збанкрутілих або націоналізованих банків екс-власникам. - ред.). Його блокує одна людина, колишні акціонери ПриватБанку [Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов]. Він вигідний всій країні, але він не вигідний одному чи двом людям, які не хочуть розраховуватися за трати, які поніс український уряд. Виявляється, колишні акціонери ПриватБанку мають досить великий вплив на депутатів, але цей вплив всій країні обходиться в божевільні гроші », - заявив Фіала.

Він підкреслив, що співпраця з МВФ дуже важлива для України, тому що зараз «немає інших джерел, щоб профінансувати дефіцит бюджету».

«Обидва прогнози, які я озвучив, припускають співробітництво з МВФ. Без цієї співпраці нам не можна взагалі думати про якісь поблажки, про підвищення пенсій, про збільшення дефіциту бюджету. Нам доведеться його ще більше затискати і скорочувати», - сказав гендиректор Dragon Capital.

Раніше повідомлялося, що курс гривні до долара падав останні два тижні у зв'язку з погіршенням настроїв учасників ринку через епідемію коронавируса. За останні два тижні офіційний курс гривні до долара знизився на 13,4%.

Екс-міністр економіки Тимофій Милованов прогнозує, що від 170 до 500 тис. українців втратять роботу через карантин, введений в зв'язку з пандемією коронавируса.

Вернуться назад