DataLife Engine > Новини економіки, Банки > Щоденно населення купує близько $30-40 мільйонів

Щоденно населення купує близько $30-40 мільйонів


23-03-2020, 18:19. Разместил: Ekonomist
Щоденно населення купує близько $30-40 мільйонівЗа даними НБУ, чиста купівля населенням безготівкової валюти з початку березня склала чверть мільярда доларів.

Як повідомляли в НБУ, за минулий тиждень, з 9 по 16 березня, обсяг викупленої валюти становив приблизно $300 млн. Щоденно фізичні особи купували близько $30-40 млн.

А от на готівковому ринку почав уже переважати продаж населенням валюти. Дається взнаки дефіцит паперового долара. Євро завезли, оскільки європейську готівкову валюту простіше доставити.

Нагадаємо, що наразі в касах банків дефіцит валюти через перебої з авіасполученням внаслідок закритих кордонів.

У Нацбанку запевнили, що роблять все можливе, щоб ліквідувати дефіцит готівкової валюти. Регулятор співпрацює з комерційними українськими банками, іноземними, а також із центральними банками Європи і США, щоб поновити канал поставки іноземної валюти. Валюту в Україну доставляють спеціальними рейсами, перший з яких відбувся 17 березня.

Минулого тижня завезли євро, а от переговори щодо доставки долара поки ведуться. У Нацбанку обіцяють організувати доставку найближчим часом.

19 березня Нацбанк провів перший аукціон з обміну готівкової валюти на безготівкову з оголошеним граничним обсягом у 100 млн євро. Банки викупили 35 мільйонів євро.

20 березня лише два банки подали заявки на 6,2 млн євро при оголошеному обсязі у 200 млн євро.

Вернуться назад