DataLife Engine > Новини економіки, Банки > Українці можуть не здійснювати платежі по іпотечних кредитах

Українці можуть не здійснювати платежі по іпотечних кредитах


24-03-2020, 10:25. Разместил: Ekonomist
Українці можуть не здійснювати платежі по іпотечних кредитахНаціональний банк України повідомив, що на момент введення в Україні карантинних заходів (на даний момент до 3 квітня 2020 року) українці можуть не здійснювати платежі по іпотечних кредитах.

Про це йдеться в повідомленні Нацбанку.

«Клієнти банків на час карантину можуть призупинити сплату платежів за іпотечними кредитами, і банки не повинні в таких випадках стягувати з них заставу. Про це банки також повинні повідомити клієнтам», - йдеться в повідомленні НБУ.

Там також нагадують, банкам заборонено штрафувати своїх клієнтів за несвоєчасну оплату споживчих кредитів, підвищувати процентні ставки по таким кредитам або здійснювати інші подібні заходи. Про це банки повинні проінформувати своїх позичальників.

Крім цього, Верховна Рада заборонила стягувати штрафи і неустойки з українців за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

Зараз Національний банк працює над універсальними правилами для банків з пільгового обслуговування клієнтів, зокрема з обслуговування кредитів. Ці правила повинні узгодити найближчим часом. Вони будуть стосуватися не тільки громадян, але і малого, середнього та великого бізнесу.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв'язку з розповсюдженням у світі коронавируса. Так, всі навчальні заклади, включаючи приватні, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавируса.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне і автобусне сполучення між містами і областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.

Вернуться назад