DataLife Engine > Новини економіки, Сфера послуг > Ціна природного газу для потреб населення знизиться на 14%

Ціна природного газу для потреб населення знизиться на 14%


24-03-2020, 11:25. Разместил: Ekonomist
Ціна природного газу для потреб населення знизиться на 14%Ціна поставки НАК "Нафтогаз України" природного газу для потреб населення і виробників тепла в березні 2020 року становитиме 3,40 грн / куб. м (без ПДВ, транспортування магістральними та розподільними газопроводами та націнки газсбитов), що на 14% менше лютого 2020 року (3,95 грн / куб. м), повідомив глава компанії Андрій Коболєв на своїй сторінці в соцмережі Facebook, додавши, що даний показник є найнижчим з 2016 року.

Він зазначив, що підставою для такого рівня ціни стали значні запаси природного газу і зниження цін на ресурс на європейському ринку.

Крім того, ціна 3,40 грн/куб. стала можлива за рахунок проведених в березні торгів із закупівлі газу, на яких ціна ресурсу опустилася нижче ціни, що сформувалася в Європі на газовому хабі ТТF.

Згідно з повідомленням на сайті НАК, ціну на газ на квітень для захищених споживачів компанія планує розраховувати також виходячи з найменшого значення між ціною на TTF і середньозваженої ціною переможців за результатами торгів оператора ГТС.

До оптової ціни далі включається вартість транспортування магістральними та розподільними мережами, націнка роздрібних постачальників (газсбити) в розмірі 2,5% і ПДВ 20%, які в підсумку формують кінцеву роздрібну ціну газу для споживачів.

Вернуться назад