DataLife Engine > Новини економіки, Фінанси > Іноземці продовжать виводити капітал з України

Іноземці продовжать виводити капітал з України


27-03-2020, 09:09. Разместил: Ekonomist
Іноземці продовжать виводити капітал з УкраїниАктивізувалися іноземні покупці долара, які поступово продають свої ОВДП. Згідно зі звітом НБУ, загальний гривневий портфель нерезидентів з початку цього тижня скоротився на 1,3 млрд грн. - десь до $ 43 млн. Сума не дуже велика для ліквідного та активного ринку, а для такого млявого, як у нас - помітна. Тому її акуратно дроблять на дрібні лоти, і дуже повільно викуповують на міжбанку.

Західні інвестфонди (банки) -держателі ОВДП стали скуповуватися валюти не через один український банк, як було раніше, а роблять це через кілька структур.

Протягом дня валютники щосили обговорювали повідомлення від українського Сітібанку, який заявив, що має намір вивести з України 2 млрд грн своїх дивідендів. Всього за 2019 рік заробили в нашій країні 2,2 млрд грн, і 2,0 млрд грн з них вирішили не залишати на розвиток української "дочки", а вивести материнській структурі. Це майже $ 71 млн, якщо перерахувати за сьогоднішнім курсом інтервенцій НБУ. Але якщо врахувати, що на початку цього тижня у нас весь добовий обсяг торгів на міжбанку був на рівні $ 80 млн - це вже перебір.

Слідом за Сітібанком зароблене в Україні можуть почати виводити материнські структури та інші банки: і Райффайзен Банк Аваль, і УкрСиббанк, і ING Bank, і OTP Bank, і багато інших. Всього в Україні 20 банків з іноземним капіталом, так загальна сума може налякати наш міжбанк і гривню.

Безпосередньо новина з виведення дивідендів Сітібанком на торги не вплинула. Оскільки вивід ще не почався, і збори акціонерів, присвячені цьому питанню намічено аж на 24 квітня. Однак розмови пішли не дуже хороші. Ще й тому, що перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова днями публічно закликала бізнес не виводити капітали з України і не виплачувати дивідендів. По всьому видно, що Сітібанк її рекомендації виявилися глибоко нецікаві, і на ринку зрозуміли, чого вартий авторитет керівництва НБУ.

В результаті гривні непереливки, і можливо Національному банку все-таки доведеться вводити прямі заборони або обмеження на виведення капіталу, якщо вмовляння не допомагають.

Вернуться назад