DataLife Engine > За кордоном > Ціна на нафту впала ще сильніше

Ціна на нафту впала ще сильніше


27-03-2020, 09:15. Разместил: Ekonomist
Ціна на нафту впала ще сильнішеРізке падіння біржових нафтових котирувань - з початку року ціна ф'ючерсів на нафту марок Brent і WTI впала приблизно на 60% - це лише «верхівка айсберга», на фізичному ринку нафти ціни впали ще сильніше, констатує Bloomberg. Агентство відзначає, що на фізичному ринку нафта продається з великими знижками до біржових котирувань, у результаті ціна може опускатися до $15, $10 або навіть $ 8 за барель при тому, що біржова ціна коливається в районі $ 25.

«Фізичний ринок страждає, але найгірше ще попереду. Повною мірою наслідки надлишку пропозиції ми побачимо через пару тижнів», - зазначає співзасновник Gunvor Group Торбйорн Торнквіст.

Bloomberg нагадує, що на фізичному ринку нафту різних регіональних сортів продають або з премією, або зі знижкою до цін на Brent і WTI. У моменти, коли пропозиція перевищує попит, розмір премії зменшується, а знижки ростуть. Але нинішня ситуація призвела до того, що розмір знижок досяг максимуму за кілька десятиліть. Так, наприклад, Нігерія продає свою нафту марки Qua Iboe зі знижкою $ 3,1 до ціни Brent, колумбійська ж нафту Vasconia продається зі знижкою в $ 7,75 до ціни Brent.

«Фізичний ринок нафти виглядає жахливо», - зазначає аналітик Energy Aspects Ltd. Кіт Хейнс.

Падіння цін на фізичному ринку нафти пов'язують з різким скороченням її споживання. У деяких країнах, таких як Італія або Франція, попит на паливо впав на третину або більше, в результаті чого тут скорочуються обсяги нафтопереробки.

«До сих пір різкі ринкові дисбаланси існували в основному в бухгалтерських книгах. У найближчі два-три тижні ми побачимо, як фізичний дисбаланс проявляється на фізичних ринках», - вважає аналітик IHS Markit Ltd. Роджер Диван.

В ході торгів 26 березня вартість бареля нафти марки Brent коливається в діапазоні $ 26-28.

Вернуться назад