DataLife Engine > Статті, Новини економіки > Які наслідки для економіки України матиме відставка глави НБУ Смолія

Які наслідки для економіки України матиме відставка глави НБУ Смолія


2-07-2020, 21:58. Разместил: Ekonomist
Які наслідки для економіки України матиме  відставка глави НБУ СмоліяНайбільш резонансною подією в Україні за останню добу стала заява про відставку Голови правління НБУ Якова Смолія. Причиною відставки керманич головного фінансового регулятора назвав політичний тиск. Окремі експерти вважають відставку Смолія наступом на незалежність НБУ, що матиме згубні наслідки для України в частині інвестиційної привабливості національної економіки.

Один з провідних фінансових аналітиків України Сергій Фурса переконаний, що відставка глави НБУ була викликана політичним тиском. Це політичний тиск на незалежний Національний Банк, незалежність якого була основною умовою співпраці з МВФ. Незалежність якого скріпив своїм підписом президент України, який підписав меморандум. Про важливість незалежності якого говорилося в кожному абзаці прес-релізу МВФ, після того, як Фонд врятував Україну від дефолту.

Додає гостроти відчуттів той факт, що про відставку глави НБУ стало відомо на наступний день, після того, як Україна отримала транш від Світового Банку. Україна в особі президента підписує меморандум з МВФ, де обіцяє дотримуватися правил і поважати незалежність регулятора. Україна отримує 2,1 млрд доларів від МВФ, Україна отримує 500 млн євро від ЄС, Україна отримує 350 млн доларів від Світового Банку. І на наступний день порушує домовленість. Це не просто погано пахне. Це смердить. Це поведінка провінційних кидал, які звикли розводити лохів на привокзальних площах.

Ситуація навколо глави НБУ свідчить про те, що владний конгломерат в Україні перебуває в глибокій системній кризі, що негативним чином впливає на формування і реалізацію державної економічної політики. В умовах поглиблення економічної кризи та пандемії коронавірусу це може мати фатальні наслідки для країни.

Український журнал «Економіст»

Вернуться назад