DataLife Engine > Статті, Новини економіки > Хто з фінансистів підтримує діяльність Смолія на посаді глави НБУ

Хто з фінансистів підтримує діяльність Смолія на посаді глави НБУ


3-07-2020, 08:55. Разместил: Ekonomist
Хто з фінансистів підтримує діяльність Смолія на посаді глави НБУПостать Якова Смолія виступає центральною фігурою у вищому політичному істеблішменті України за останню добу. Його відставка викликала жваве обговорення як в політичних, так і в експертних колах. Одна група політиків вважає нинішнє керівництво НБУ оплотом зовнішнього управління в Україні, а інша розглядає керманича регулятора як ефективного менеджера, який забезпечив стабільність національної грошової одиниці навіть в умовах поглиблення економічної кризи.

На думку відомого фінансиста Владислава Рашкована, Яків Смолій – це кращий банкір в Центральній і Східній Європі в 2019 році. Завдяки Смолію в Україні інфляція 1,7%, облікова ставка НБУ 6% (найнижча в історії незалежної України). І облікова ставка – реально діючий інструмент монетарної політики. У 2020 році НБУ знизив ставку більше всіх інших центральних банків у світі. Міжнародні резерви НБУ (28,5 млрд дол) і далі зростають, незважаючи на кризу.

Нагадаємо, що Владислав Рашкован минулого року розглядався як один з претендентів на посаду прем’єр-міністра України, але Володимир Зеленський вибрав Олексія Гончарука. Рашкован з листопада 2014 року по 1 серпня 2016 року виконував обов'язки заступника Голови Національного банку України, який відповідав за реформування і трансформацію банку.

Український журнал «Економіст»

Вернуться назад