DataLife Engine > Новини економіки > НБУ повинен збільшити обсяги надання рефінансування

НБУ повинен збільшити обсяги надання рефінансування


6-07-2020, 19:41. Разместил: Ekonomist
НБУ повинен збільшити обсяги надання рефінансуванняНаціональний банк України (НБУ) повинен збільшити обсяги надання рефінансування для банків і послабити вимоги до застав за такими кредитами.

Як передає БізнесЦензор, про це глава ради НБУ Богдан Данилишин повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Данилишин вважає, що вимоги НБУ до оцінки кредитних ризиків банків є надто жорсткими.

"Національний банк повинен переглянути своє регулювання у оцінці банками кредитних ризиків... Ми плануємо усунути ті прогалини в нормативно-правових актах Національного банку, які стримують кредитування, і не є критичними з точки зору фінансової стабільності", - повідомив глава Ради НБУ.

Данилишин також анонсував розширення обсягів рефінансування банків шляхом зниження вимог до застав за такими кредитами.

"Ввести додаткові інструменти з підтримки ліквідності банківської системи, в тому числі в напрямку розширення переліку активів банків, які вони зможуть надавати в якості забезпечення під кредити рефінансування. Це дозволить суттєво збільшити ліквідність портфелів кредитів банків та їх зацікавленість банків у кредитуванні, перш за все іпотеки та МСБ ", - вважає глава Ради.

Він також заявив про плани Нацбанку спільно з Міністерством фінансів і наглядовими радами державних банків переглянути політики управління ризиками цих банків з метою активізації кредитування підприємств реального сектора і державних пріоритетних проектів.

"Я переконаний, що маючи такий потужний фінансовий ресурс, ми активно його використовувати для підтримки економіки і бізнесу. Тому спільно з Міністерством фінансів, яке відповідає за стратегію розвитку державних банків, ми визначимо фінансові механізми і необхідні регуляторні зміни для спрямування кредитних ресурсів", - зазначив глава Ради.

На думку Данилишина, НБУ також може відновити купівлю ОВДП на вторинному ринку, а також активізувати співпрацю з урядом в частині узгодження фіскальної та монетарної політики, прогнозування макроекономічних показників, а також реалізації національних проектів та інші.

Вернуться назад