DataLife Engine > Новини економіки, Прогнози > Національний банк утримається від подальшого зниження відсоткової ставки

Національний банк утримається від подальшого зниження відсоткової ставки


7-07-2020, 12:10. Разместил: Ekonomist
Національний банк утримається від подальшого зниження відсоткової ставкиАналітики J.P. Morgan переглянули в зв'язку з відставкою глави Національного банку України (НБУ) Якова Смолія прогноз про зниження облікової ставки НБУ в третьому кварталі 2020 року до 5% та її збереження на рівні 6%, повідомила прес-служба агентства.

"Ці події привносять ризики в наш прогноз подальшого зниження ставки на 100 б.п. в цьому кварталі до 5,0% (зокрема, тепер ми очікуємо, що ставки залишаться без змін за результатами липневого засідання правління НБУ) і в більш широкому сенсі підвищують невизначеність політики і ставлять під сумнів пріоритети політики президента і його команди", - зазначено в прогнозі.

Згідно з ним, заява Смолія може завдати шкоди відносинам з ключовими міжнародними партнерами і довірі інвесторів, особливо в зв'язку з ростом невизначеності політики.

Разом з тим з огляду на значну частину підтримки, яка надається Україні Міжнародними фінансовими інститутами (МФІ) і вже була надана в цьому році, навряд чи це безпосередньо вплине на фінансування офіційного сектора, пояснюється в звіті.

У J.P. Morgan відзначають, що реакція ринку на цю новину була негативною, але помірною, зокрема гривня ослабла на 1,3% по відношенню до долара і єврооблігацій.

Згідно з прогнозом, таке зростання може стати причиною тиску на валюту в результаті місцевої доларизації, як це відбувалося в минулому з ростом політичної невизначеності, особливо що стосується центрального банку.

"З кінця 2021 роки ми прогнозуємо поступове посилення грошово-кредитної політики, оскільки прогнозуємо, що економіка відновиться", - додали в агентстві.

Вернуться назад