DataLife Engine > Новини економіки, Банки > В Україні відбувається зростання попиту на кредити

В Україні відбувається зростання попиту на кредити


10-08-2021, 15:46. Разместил: Ekonomist
В Україні відбувається зростання попиту на кредитиУкраїнські банки в квітні-червні 2021 року продовжили нарощувати гривневий кредитний портфель бізнесу і населення після падіння в першій половині 2020 року, свідчить огляд банківського сектора, оприлюднений на сайті Національного банку України (НБУ) у вівторок.

Згідно з ним, за другий квартал обсяги чистих активів банківського сектора зросли на 3,1% за рахунок зростання попиту на кредити і зростання обсягів коштів українських банків за кордоном.

За інформацією НБУ, обсяги чистих гривневих кредитів суб'єктам господарювання збільшилися на 14,9% за другий квартал цього року і на 29,8% в річному вимірі. Крім того, обсяги валютних кредитів в доларовому еквіваленті зросли на 0,8% за другий квартал, в той час як в річному вимірі вони зменшилися на 3,1%.

Відповідно до огляду, частка непрацюючих кредитів за квартал знизилася на 2,8 п. п. (до 37,2%).

За даними регулятора, в квітні-червні зобов'язання банків збільшилися на 4% за рахунок зростання всіх складових крім євробондів і субординованого боргу. В цілому за квартал кошти НБУ зросли на 21,1%, одночасно в червні вони дещо скоротилися через рішення НБУ про поступове згортання довгострокового рефінансування.

Вказується, що обсяги гривневих коштів фізосіб збільшилися на 5,5% за другий квартал і на 18,0% г/г, а обсяги валютних коштів населення зменшилися за минулий квартал на 1%, в той час як в річному вимірі вони зросли 1,9% (в доларовому еквіваленті).

НБУ зазначив, що обсяги гривневих коштів суб'єктів господарювання зросли на 4,8% за другий квартал і на 34,9% г/г, а валютні кошти суб'єктів господарювання в доларовому еквіваленті збільшилися на 2,1% за квартал і на 7,3% г/г.

Вернуться назад