DataLife Engine > Політика > Влада на відмінно відпрацювала сценарій перемоги на президентських виборах

Влада на відмінно відпрацювала сценарій перемоги на президентських виборах


20-08-2013, 11:58. Разместил: Ekonomist
Влада на відмінно відпрацювала сценарій перемоги на президентських виборахПодії у Києві, що відбулись під керівництвом Партії регіонів нагадують "міні-ГКЧП", вважає більшість політологів України.

"Ми бачимо, яка ситуація: сьогодні в Україні абсолютно не діє жодний закон, міліція не дотримувалася закону "Про статус народних депутатів". Він же прямим текстом каже, що народні депутати мають бути допущені в будь-які будівлі, особливо коли мова йде про місцеве самоврядування, і також їхні помічники, які мають право бути присутніми на сесіях", - зазначив керівник аналітичної служби ВО "Свобода" Юрій Левченко.

За словами політика, останні події у Київраді — це своєрідне відпрацювання сценарію президентських виборів 2015 року.

"Тож це – міні-ГКЧП. По суті, це такий певний переворот, тому що коли правоохоронними органами, озброєними людьми командують не їхні законні керівники, а невідомо-які люди, які не мають права ними командувати, то це переворот. Інакше це неможливо назвати. І це є "прокатка" на 2015 рік", - вважає "свободівець".

Він уточнив, що міліція у Київраді виконувала накази народних депутатів від Партії регіонів.

"Регіонали" їй вказували прямим текстом, кого бити: пальцем показували, що треба бити того і того, а того треба викинути з будівлі, того треба не допустити", - розповів Левченко.

Вчорашнє засідання Київради є узурпацією влади, а бійки — репетицією технологій президентської кампанії 2015 року.

"Все, що відбулось учора, можна назвати узурпацією влади — коли орган державної влади завершує свої повноваження, а потім не йде на вибори, а продовжує залишатися, й будь-які бажання громадян провести вибори придушує. Новими для українського суспільства стали масові побиття, навіть депутатів Верховної Ради, які мають статус недоторканності. В тому числі, використання людей характерної зовнішності, які діяли спільно з міліціонерами. Це — відпрацювання тих технологій, які будуть у 2015 році, якщо влада відчуватиме, що вона не виграє вибори. Саме тому вона боїться віддавати київські вулиці до 2015 року", - заявив політолог Сергій Таран.

Експерт зауважив, що киян, які протестували проти незаконної сесії, було мало. З його слів, вони поводяться пасивно, бо не усвідомлюють значення Київради й комунальної власності в житті міста.

"Для українців питання самоврядування залишається досі складним. Було б краще, якби опозиція мала більш чітку і послідовну позицію щодо виборів у Києві, й щодо єдиних кандидатур. Тоді б кияни зорієнтувались, яку альтернативу їм треба шукати, окрім Попова", - зазначив він.

Експерт прогнозує, що різкої реакції європейської спільноти на сутички біля Київради не буде.

"Радше будуть висловлені побажання. Різко Європа висловлюватиметься під час президентських виборів", - додав Сергій Таран.

Джерело: Gazeta.ua

Вернуться назад