• 0
Америка погодилася відмовитися від підвищення мит на китайські товариНа черговому раунді китайсько-американських переговорів було досягнуто суттєвого прогресу по питаннях, що обговорювалися, заявив глава делегації Китаю, заступник прем'єра Держради КНР Лю Хе.
Детальніше
 • 0
Як Україна з потенційного економічного лідера Східної Європи перетворюється в сировинний придатокУ 2000 році в Україні вдалося подолати глибоку стагнацію національної економіки, яка мала місце в 1990-х роках і була зумовлена болісним переходом від командно-адміністративної системи господарювання до ринкових відносин. У 2002-2004 роках Україна демонструвала найбільш прискорені темпи економічного зростання на європейському континенті.
Детальніше
 • 0
Злагоджена співпраця трьох гілок влади як необхідна складова сталого розвитку країни: результати VIII Судового форуму3–4 жовтня 2019 року у готелі Hilton Kyiv відбувся VIII Судовий форум, темою якого стала «TRIAS POLITICA: суд у системі гілок влади». Організаторами форуму є Асоціація правників України спільно з Проектом Ради Європи «Підтримка впровадження судової реформи в Україні». Програмним координатором заходу є Анна Огренчук, член Комісії з питань правової реформи при Президентові України, Голова Комітету з процесуального права Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України» та керуючий партнер Юридичної групи LCF. Форум підтримали Проект ЄС «ПРАВО-Justice», Національна школа суддів України, Асоціація розвитку суддівського самоврядування України та юридичні компанії-партнери заходу.
Детальніше
 • 0
Чи слід очікувати в Україні буму банківського кредитуванняОднією з основних причин повільного зростання національної економіки нинішнє керівництво Уряду України називає високу ціну кредитних ресурсів, що не дозволяє бізнесу отримувати належну суму коштів для оновлення основних та вчасного поповнення оборотних засобів. Питома вага кредитів банків та інших позик у фінансуванні капітальних інвестицій в цілому по Україні у 2002-2018 роках є дуже низькою, що й зумовлює інвестиційний дефіцит у переважній більшості секторів національного господарства.
Детальніше
 • 0
Які основні проблеми відкриття ринку земліНайбільш резонансним питанням, яке обговорюється в суспільстві, є питання відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. На відміну від урядової команди та парламентської більшості, які виступають за найшвидшу відміну мораторію на вільний оборот сільськогосподарських земель, експертне середовище більш скептично відноситься до своєчасності запуску ринку земель сільськогосподарського призначення.
Детальніше
 • 0
Чому українцям не слід очікувати зниження тарифів за комуналкуОдним з основних чинників покращення благополуччя українських домогосподарств є зниження величини тарифів за послуги природних монополій. Відсутність застосування результативних антимонопольних регуляторів не забезпечила у попередні періоди зменшення частки витрат домогосподарств на оплату комунальних послуг, що звузило можливості домогосподарств більше коштів витрачати на ринку споживчих товарів, а це веде до згортання ділової активності в секторах малого та середнього бізнесу.
Детальніше
 • 0
У вересні населення здало валюти на 1429,7 млн доларівУ вересні населення від купівлі валюти перейшло до продажу і здало валюти на 88,8 млн більше за купівлю— 1 429,7 млн доларів. Про це йдеться у звітних даних НБУ.
Детальніше
 • 0
50 млрд. дол. прямих іноземних інвестицій за 5 років: чому для України це нереальноПрограма діяльності Кабінету Міністрів України, яка представлена на розгляд Верховної Ради України, здивувала експертне середовище не лише приведенням загальновідомих підходів до оцінки рівня монополізації галузі на кшталт Індексу Херфіндаля-Хіршмана, а й віртуальних та нереальних обсягів прямих іноземних інвестицій, які планується залучити в українську економіку протягом п’яти наступних років.
Детальніше
 • 0
Як українські прокурори будуть проходити атестаціюСуспільство очікує від новопризначеного генерального прокурора України Руслана Рябошапки конкретних дій, спрямованих на підвищення дієвості боротьби з корупцією та злочинністю в цілому. Анонсована найближчим часом атестація прокурорських кадрів якраз і покликана виявити рівень компетентності «слуг закону», від якої залежить дієвість розгляду справ та їх логічне завершення.
Детальніше
 • 0
З якими країнами Україна найближчим часом матиме безвізПопуляризація України у світі значною мірою залежить від розширення спектра країн, з якими встановлюється безвізовий режим. Це дозволить зняти бар’єри стосовно переміщення та перебування українців в цих країнах.
Детальніше
 • 0
Программа деятельности Кабинета Министров Украины: декларации и отсутствие экономических обоснованийКабинет министров Украины обнародовал Программу своей деятельности, которая содержит 17 разделов. Программа характеризуется чрезмерной декларативностью, анонсированные цели не подкреплены конкретными механизмами финансового и институционального обеспечения. Отдельные предложения носят волюнтаристский характер, на манер корпоратизировать все государственные предприятия или выровнять налоги на землю.
Детальніше
 • 0
Чи потрібен Україні космос, зокрема приватний?30 вересня 2019 року в Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку відбувся круглий стіл «Чи потрібен Україні приватний космос». Представники комітету, Державного космічного агентства України, профільних громадських об’єднань та підприємств космічної галузі обмінялися думками щодо законопроекту №1071, який передбачає спрощення доступу приватних компаній до ринку космічних послуг, зокрема розробки, випробування та запуску ракет-носіїв, осучаснення режиму провадження космічної діяльності та ведення зовнішньоекономічної діяльності в космічній сфері.
Детальніше