• 0
Ефективне модельне рішення для ОТГПерехід громад на Управління 2.0 не може відбутися без фахового аналізу наявних даних щодо розвитку громади. Одним з етапів проекту «Е-рішення для громад» (https://cid.center/e-solutions/), який реалізується Центром розвитку інновацій, був ґрунтовний економічний аналіз не тільки даних, наявних у реєстрах та статистичних джерелах, а й оцінка самими ОТГ своїх можливостей і ризиків, тобто анкетування за запитом U-Lead. Враховуючи, що дані мають просторову орієнтацію, тобто розріз 36 ОТГ України за один рік (2018/2019), усі моделі розглядалися в розрізі відстеження середніх рівнів та тенденцій щодо ОТГ за цей рік. За наявності динамічних рядів даних ці результати та моделі можуть мати прогностичний характер.
Детальніше
 • 0
Обсяг готівки у 2019 році збільшився на 22,2 млрд гривеньВ готівковому обороті України за станом на 1 січня 2020 року перебувало готівки на загальну суму 425 млрд грн, в тому числі монет - 2,6 млрд грн (13,4 млрд штук) і банкнот - 422,3 млрд грн (2,9 млрд штук). Це на 6,2% більше початку минулого року (400,1 млрд грн станом на 1 січня 2019 року).
Детальніше
 • 0
СПОГАДИ ПРО ВЧИТЕЛЯ…(присвячено світлій пам’яті Сергія Івановича Дорогунцова)…За сухими рядками біографічних фактів непомітно ховається справжня доля людини. Дуже часто так буває, що значущість особистості вченого чи, скажімо, політика для країни, для тієї сфери, де людина працювала, навіть для найближчого оточення, для сім’ї, можна повноцінно осягнути й оцінити лише через десятиліття... Навіть якщо ще за життя на її честь назвали планету (а в біографії Сергія Івановича Дорогунцова був і такий факт).
Детальніше
 • 0
 «Команда мира» – наша общая миссия в 2020 годуУходящий 2019 год стал для всех нас годом новых надежд. Во-первых, потому что на президентских и парламентских выборах потерпела сокрушительное поражение «партия войны», которая пять лет держала Украину в заложниках своей волюнтарной, националистической политики вражды и воровства. И во-вторых, наконец-то сдвинулся с «мертвой точки» миротворческий процесс. Мы обрели реальный шанс на мир и возвращение Донбасса в Украину.
Детальніше
 • 0
Як влада планує поділити українську землю: скільки даватимуть в одні рукиНайбільш яскравим віддзеркаленням пріоритетів діяльності правлячої парламентської монокоаліції, представленої депутатами партії «Слуга народу», стало намагання за будь-яких обставин запустити ринок сільськогосподарських земель. І все це за умови відсутності належних умов для захисту інтересів українського селянина на даному ринку.
Детальніше
 • 0
Українці почнуть конвертувати гривневі депозити у валютуУ Нацбанку не бояться, що українці почнуть конвертувати гривневі депозити у валюту, якщо банки знизять ставки. Таку думку в інтерв'ю «Мінфіну» висловила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.
Детальніше
 • 0
Приватні грошові перекази в Україну у липні-вересні зросли на 9,6%Обсяг приватних грошових переказів в Україну в липні-вересні 2019 року зріс на 9,6% до 3,140 млрд доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.
Детальніше
 • 0
У яких сферах в Україні заробітна плата зростає найшвидшеЕкономіка України продовжує активно збільшуватись, що відзначається на розмірах оплати праці.
Детальніше
 • 0
Чи вдасться оминути зростання цін у 2020 роціНаціональна економіка у поточному році показує неоднозначні результати, котрі по-перше перевищують очікування, що були закладені в початкові прогнози більшості світових фінансових організацій, по-друге не мають системного характеру та диверсифікації точок економічного зростання. В другому кварталі поточного року, ВВП України показав найкращий темп зростання, на що вплинув рекордний урожай зернових, активний внутрішній попит та зростання надходжень боргового капіталу, однак у третьому кварталі темпи дещо знизились через уповільнення зростання переробної промисловості та скорочення видобутку вугілля та виплавки металопродукції. Зниження випуску товарів за окремими сегментами національної економіки буде відображатися на стані цінової кон’юнктури в Україні.
Детальніше
 • 0
Економіка України продовжить зростати незважаючи на глобальну рецесіюСвітовий банк в своєму прогнозі враховує можливе погіршення ситуації на зовнішніх ринках. Але якщо реформи будуть продовжені, навіть в разі глобальної рецесії зростання української економіки в 2020 році може скласти 3,7%. Але зволікати з реформуванням країни не можна. Якщо стартував "турборежим", його потрібно продовжувати. Якщо не діяти за заданим сценарієм, то економіка може не вистояти перед зовнішніми шоками.
Детальніше
 • 0
Національний банк розпочав відстоювати власну позиціюНаціональний банк здійснюючи фінансово-кредитну політику є незалежним суб’єктом у прийнятті загальнодержавних рішень та в питання щодо банківського нагляду.
Детальніше
 • 0
Вперше генеральний директор Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) планує відвідати Україну та взяти участь у X Міжнародному інвестиційному форумі з відновлюваної енергетикиВперше генеральний директор Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) планує відвідати Україну та взяти участь у X Міжнародному інвестиційному форумі з відновлюваної енергетики
Детальніше