• 0
Індекс очікувань ділової активності в серпні зріс тільки на 1 пунктІндекс очікувань ділової активності в серпні зріс тільки на 1 пункт до 47,9, що свідчить про песимістичні очікування бізнесу. Показник знаходиться нижче позначки в 50 пунктів вже четвертий місяць поспіль. Про це свідчать результати щомісячного опитування НБУ.
Детальніше
 • 0
МВФ має намір продовжити співпрацю з Україною в рамках програми stand-byМіжнародний валютний фонд має намір продовжити співпрацю з Україною в рамках програми stand-by. Однак коли очікувати наступний візит нової місії, яка повинна оцінити прогрес уряду і Національного банку в виконанні вимог фонду - досі невідомо. Саме від рішення місії МВФ буде залежати, чи отримає Україна другий транш кредиту та продовжиться співпраця з фондом в цілому.
Детальніше
 • 0
Чому шанси на перемогу у Байдена стають все більшимиЩе рік тому переважна більшість експертних агентств була впевнена у беззаперечній перемозі Дональда Трампа на президентських виборах 2020. Для цього були всі підстави, зокрема ріст економіки та зменшення безробіття. Однак цьогорічні кризові явища в економіці США сприяють зростанню рейтингу представника демократичної партії на майбутніх президентських виборах.
Детальніше
 • 0
ТАТЬЯНА ПЛАЧКОВА: АГРАРНЫЙ ПРОРЫВ В ОДЕССКОЙ ОБЛАСТИ ВОЗМОЖЕН ПУТЕМ МОДЕРНИЗАЦИИ МЕЛИОРАТИВНЫХ СИСТЕМНаращивание объемов производства продукции сельского хозяйства и увеличение совокупного аграрного экспорта в Украине в последние годы не дало ожидаемого толчка для развития сельских территорий. Эта ситуация во многом обусловлена увеличением мощностей в производстве сельскохозяйственного сырья, которое имеет четко выраженную экспортную направленность, а также низким уровнем комплексности развития агропромышленного производства в целом.
Детальніше
 • 0
Економіст: децентралізація в Україні – це не панацея, а дуже небезпечна ілюзіяВ Україні продовжується децентралізація. Більше того, в останні місяці вона особливо прискорилася. Прикметною рисою децентралізації є те, що вона відбувається в умовах поглиблення економічної кризи, половинчастої інституціональної бази забезпечення обігу земель сільськогосподарського значення, відсутності полюсів росту у більшості адміністративних районів. Доходи місцевих бюджетів в цілому по Україні у 2015-2019 роках виросли лише в номінальному вираженні (з 294 млрд грн до 560,5 млрд грн). Якщо проаналізувати динаміку доходів місцевих бюджетів в порівняних цінах року, який передував кризі 2008 року, то висхідна тенденція відсутня.
Детальніше
 • 0
Ділова активність підприємств в Україні знизиласяБізнес погіршив очікування щодо відновлення економіки, інфляції і власних фінансових і виробничих результатів в наступні 12 місяців. Про це свідчить опитування керівників компаній, проведене Національним Банком України у другому кварталі 2020 року.
Детальніше
 • 0
Хто з фінансистів підтримує діяльність Смолія на посаді глави НБУПостать Якова Смолія виступає центральною фігурою у вищому політичному істеблішменті України за останню добу. Його відставка викликала жваве обговорення як в політичних, так і в експертних колах. Одна група політиків вважає нинішнє керівництво НБУ оплотом зовнішнього управління в Україні, а інша розглядає керманича регулятора як ефективного менеджера, який забезпечив стабільність національної грошової одиниці навіть в умовах поглиблення економічної кризи.
Детальніше
 • 0
Які наслідки для економіки України матиме відставка глави НБУ СмоліяНайбільш резонансною подією в Україні за останню добу стала заява про відставку Голови правління НБУ Якова Смолія. Причиною відставки керманич головного фінансового регулятора назвав політичний тиск. Окремі експерти вважають відставку Смолія наступом на незалежність НБУ, що матиме згубні наслідки для України в частині інвестиційної привабливості національної економіки.
Детальніше
 • 0
На скільки поточна фінансова криза сильніша за попереднюГлобальна економічна криза, яка охопила світову економіку з другої половини 2008 року, призвела до уповільнення темпів її зростання. Попередні кризи роки характеризувалися дуже високими темпами зростання: в 2001-2007 роках середньорічний приріст світової економіки склав 4,1%, тобто був вище попередніх десятиліть. У 2008 році темпи приросту світової економіки скоротилися до 2,8%, а в 2009 році взагалі виявилися негативними, тобто обсяг світового виробництва товарів і послуг скоротився на 0,6%.
Детальніше
 • 0
Україна погасила зовнішній борг на суму $1 млрд28 травня 2020 року Міністерство фінансів України погасило другий випуск облігацій зовнішньої державної позики під гарантію США. Загальна сума платежу становила понад $1 млрд. Про це йдеться у повідомленні міністерства.
Детальніше
 • 0
Хто найбільш успішний Президент УкраїниНезважаючи на те, що Україна – парламентсько-президентська республіка, посада Президента залишається ключовою не тільки в питаннях зміцнення національного суверенітету, а й в питаннях вибору пріоритетів розвитку національної економіки. Від політичної волі глави держави значною мірою залежить успішність реалізації доленосних для країни проектів.
Детальніше
 • 0
Почему возник «кадровый котел» в высших эшелонах украинской властиОбщество ждет от сформированного парламентским монобольшинством правительства эффективных антикризисных действий, которые должны не допустить окончательного обвала национальной экономики и дальнейшего ухудшения материального состояния украинских граждан.
Детальніше