• 0
Які тарифи зростуть з 1 жовтняОдним з основних гальмівних чинників відновлення економічного зростання є завищений рівень тарифів на комунальні послуги. Значною мірою це пов’язано з тим, що природні монополії (підприємства газопостачання, теплопостачання, електропостачання та водопостачання) безконтрольно та на свій розсуд встановлюють тарифи.
Детальніше
 • 0
Чому зросла ліквідність банківського сектораБанківський сектор в останні роки зазнав численних трансформацій, що пов’язано з націоналізацією найбільшого приватного комерційного банку, рекапіталізацією окремих банківських установ та виведенням з ринку значної кількості «неплатоспроможних» банків.
Детальніше
 • 0
Чому в Україну перестануть інвестуватиНадмірна монополізованість базових ринків – гальмо у відновленні економічного зростання. Тому надзвичайної ваги набуває проблема удосконалення вітчизняного законодавства з метою обмеження влади олігархів.
Детальніше
 • 0
Як уникнути колапсу бізнес-активностіФормування доходної і видаткової частин держбюджету є одним з основних завдань владного конгломерату, оскільки від цього напряму залежить як результативність фінансування публічного сектора і виконання завдань національної безпеки, так і стимулювання ділової активності. Водночас в останні роки бюджетний процес в Україні відзначається численними колізіями, які призводять до ряду структурних перегинів, що у підсумку підриває потенціал відновлення економічного зростання.
Детальніше
 • 0
Чому економічний крах наближаєтьсяСитуація в національній економіці стає все більш напруженою, що зумовлено як стратегічними прорахунками при формуванні і реалізації державної економічної політики та надмірною корупцією у вищих ешелонах влади, так і впливом кон’юнктури світових сировинних ринків. Окремі провідні вітчизняні економісти небезпідставно прогнозують наближення економічного краху.
Детальніше
 • 0
Долар США буде рости швидшеСплеск неприйняття ризику, спровокований, зокрема, протоколом засідання FOMC, підштовхнув долар до нового максимуму з початку року. Економісти HSBC очікують поступового зміцнення долара в найближчі тижні, але якщо «дрейф» у бік звуження кількісного пом'якшення покаже ознаки прискорення, те ж саме станеться і з доларом США.
Детальніше
 • 0
Як змінився експорт ВРХ в УкраїніПрикметною рисою розвитку тваринництва в Україні в останні десятиліття є ритмічне скорочення поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ), що поглиблює галузевий перегин в сільськогосподарському виробництві. Негативна динаміка в поголів’ї ВРХ знаходить своє відображення й в обсягах експорту даної товарної групи.
Детальніше
 • 0
На які види перевезень «Укрзалізниця» підвищила тарифиОднією з основних причин низької конкурентоспроможності національної економіки є високий рівень не лише комунальних тарифів, але й тарифів на перевезення вантажів, що підвищує рівень затратності готової продукції. «Укрзалізниця» вчергове підвищила тарифи на перевезення окремих вантажів, зокрема руди та зерна.
Детальніше
 • 0
Які вокзали передадуть в орендуВ Україні форсується черговий етап «реформ». Владний конгломерат приступив до передачі в оренду державних активів. «Укрзалізниця» розпочала передачу окремих площ вокзалів в оренду. Цей процес розпочався ще в червні. Наразі йде підготовка до другого етапу.
Детальніше
 • 0
Попит на золото у першому півріччі значно піднявсяУ другому кварталі 2021 золоті резерви центробанків збільшилися на 199,9 т — це найвищий показник чистої купівлі з другого кварталу 2019 (227,8 т) та на 73% вище за середньоквартальний показник протягом останніх п’яти років. Такі дані містяться у останньому звіті Всесвітньої золотої ради.
Детальніше
 • 0
Чи покращиться рівень добробуту в Україні у поточному роціВ Україні прогнозується економічне зростання більше 3%.
Детальніше
 • 0
Економіст: обвал української економіки відбудеться вже цієї осеніУкраїнська економіка перебуває в надзвичайно кризовому становищі у зв’язку з явними промахами влади як при виборі пріоритетів економічної політики держави, так і при виборі механізмів їх реалізації. Провідні міжнародні фінансово-кредитні організації вже теж констатують песимістичний сценарій розвитку української економіки.
Детальніше