• 0
Українські банки розпочали рік з прибуткамиУ січні прибуток українських банків склав 4,050 млрд гривень. Про це йдеться в даних НБУ.
Детальніше
 • 0
Чому надприбуток перетікає з України за кордонПосилення сировинної спрямованості національної економіки продовжується. Стискання глобальної ділової активності поглиблює кризові явища в українській економіці, яка є надмірно залежною від кон’юнктури зовнішніх ринків.
Детальніше
 • 0
Що допоможе подолати тарифний геноцидНаселення України й надалі потерпає від надмірно високих тарифів за комунальні послуги. Основною причиною такої ситуації є те, що цінова політика природних монополій, які виробляють левову частку житлово-комунальних послуг є нерегульованою зі сторони держави. Ситуація ускладнилася ще й тим, що відбулося скорочення територіальних відділень Антимонопольного комітету України, які на початку 2000-х років значною мірою й сприяли соціально-економічному підйому, забезпечуючи добросовісну конкуренцію на базових ринках.
Детальніше
 • 0
Енергетична криза в Україні: хто виненНепрозорий характер функціонування енергетичного ринку для енергомісткої української економіки є одним з основних гальмівних чинників соціально-економічного піднесення. Водночас влада так і не спромоглася у 2014-2020 роках забезпечити належне регулювання даного базового ринку національного господарства.
Детальніше
 • 0
Українці масово виступають проти підвищення тарифів за комунальні послугиВідсутність ефективного контролю за діяльністю природних монополій призвела до необґрунтованого підвищення тарифів за комунальні послуги. Природні монополії користуючись правовими пастками намагаються максимізувати прибуток за рахунок споживачів.
Детальніше
 • 0
Економіст: ми самі погодилися на встановлення в Україні олігархатуВплив олігархічних структур на національну економіку в останні роки суттєво посилився. Період 2014-2020 років відзначається зміцненням впливу олігархів на інститути державної влади та місцеве самоврядування. Олігархи фактично виграли місцеві вибори восени 2020 року, створивши ряд регіональних проектів, які прямо та опосередковано відстоюють їх бізнес-інтереси.
Детальніше
 • 0
На кого робитиме ставку Джозеф БайденНовообраний Президент США Джозеф Байден продовжує формувати склад своєї майбутньої адміністрації. Ключові посади отримають колишні члени команди 44-го Президента США Барака Обами. Нещодавнє переобрання Ненсі Пелосі на посаду спікера Палати представників Конгресу США свідчить про те, що демократи основну ставку роблять на перевірені кадри.
Детальніше
 • 0
Яким буде ріст української економіки в 2021 роціВідновлення економічного зростання в Україні – основна передумова покращення інвестиційної привабливості національної економіки. Спад ВВП, який спостерігався в 2020 році, був зумовлений як об’єктивними факторами, так і не далекоглядною політикою українського Уряду.
Детальніше
 • 0
Яка реальна ефективність головного проекту ЗеленськогоВлада «Слуги народу» основним маркером своєї діяльності визначила «Велике будівництво». Однак в експертному середовищі мають місце неоднозначні оцінки щодо ефективності реалізації даного проекту у зв’язку з розбіжностями між понесеними затратами та отриманими результатами.
Детальніше
 • 0
Хто головні політичні суб’єкти УкраїниУкраїнський політикум вже багато років є залежним від основних олігархічних груп. Водночас саме українські олігархи і визначають основні політичні тренди в Україні.
Детальніше
 • 0
Кущ: програма українського газовидобутку 20/20 повністю проваленаЕнергомістка українська економіка потребує нових підходів щодо зниження енергозалежності. Однак український уряд так і не спромігся застосувати дієві заходи щодо диверсифікації джерел енергопостачання та впровадження енергоощадних технологій.
Детальніше
 • 0
Демократична партія США продовжує робити ставку на досвідчені кадриНещодавні вибори Президента США та довибори до Конгресу показали, що у Демократичній партії на перших ролях продовжують залишатися ветерани політичного цеху. Нагадаємо, що новообраний Президент США Джозеф Байден вперше був обраний до Сенату ще у 1973 році в період президентства Ричарда Ніксона.
Детальніше