Обсяг угод зі злиттів і поглинань досяг рекордуОбсяг світових угод зі злиттів і поглинань (M & A) в 2015 році став рекордним в історії, повідомляє дослідницька компанія Dealogic.

За даними компанії, за станом на 4 грудня в світі було скоєно угод M & A на суму $4,304 трлн. Колишній максимум був зафіксований за підсумками 2007 року і становив $4,29 трлн.

Згідно з прогнозами Dealogic, всього в 2015 році обсяг ринку M & A в світі досягне $ 4,7 трлн.

У США загальна сума угод перевищила $ 2 трлн вперше в історії. У тому числі в листопаді було оголошено про другу за величиною угоду в історії, коли фармкомпанія Pfizer Inc. досягла угоди про придбання виробника «Ботокса» Allergan Plc за $160 млрд.

З початку року у світі було оголошено про дев’ять угод на суму понад $ 50 млрд і про 58 надбаннях розміром більше $10 млрд.

Доходи інвестбанків від участі у злиттях і поглинаннях з початку 2015 року становлять близько $ 21 млрд.

Лідером за даним показником став Goldman Sachs, який виступив консультантам для угод на загальну суму $1,6 трлн, на другому місці – JPMorgan Chase з показником $1,5 трлн, на третьому – Morgan Stanley ($1,4 трлн). Відзначається, що зазвичай угоди консультують кілька інвестбанків.

FINANCE.UA


Друкувати